Mikä siinä on että tälle palstalle kirjoitellaan usein aivan älyttömän varhain aamulla, heti viiden jälkeen. Normaalit ihmisethän nukkuu vielä silloin! Eletäänkö Ylitorniolla jollain omalla oudolla aikavyöhykkeellä?
Yhtä asiaa ihmettelen
ymmällänsä
131827
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onko normaali juuri sellainen kuin sinä olet?
Ja voisitko kertoa tarkemmin mitä ominaisuuksia tuollaisella normaalilla ihmisellä on mitä ei muilla ole?
Taitaapi jokasella olla oma näkemys siitä mikä on normaali... Kiinnostaa kyllä tietää mikä se on...
TUollainen normaaliuden vaatimus on yleinen tällaisissa pienissä tuppukylissä, kaikkien pitää mennä yhtä aikaa nukkumaan ja nousta yhtä aikaa ylös.
Käytetään samanlaisia vaatteita ja äänestetään samaa puoluetta.
Kirkollisvaaleissakin on aina yksi ehdokas joita kaikkien normaalien tulisi äänestää.
Ja sitten kun yrität olla erilainen, niin siitä "rangaistaan".
täällä herää ennen kuutta? En minä. Enkä asu Ylitorniolla. Otetaan sekin mukaan selvennyksen vuoksi koska kyse oli Ylitornion omasta aikavyöhykkeestä.
monesti jo ennen viittä,enkä pidä itteäni mitenkään epänormaalina tapauksena,aamu hetki kullan kallis.
Maatalousihmiset heräilevät varhain.
nousta varemmin että sossu lusmut saavat nukkua puolille päivin.
Saathan sitten koko päivän lepäillä rauhassa pankolla ku vähän aikaa siellä navetassa niitä tissikoneita asentelet.
Ei sullakaan niin kovin monta tuntia mene ja palkka juoksee niiltä luppotunneiltakin.
Ja se sinun palkka on aivan eri tasoa kuin sossuapu.
Aamulla ajatus on kirkkaimmillaan!
tuntuu, että yks ja sama henkilö kirjoittelee aina samaan aikaan aamuyöstä kommentoiden kaikkia kirjoituksia. Tai ainakin isoa osaa. :)
Vaikutat melko kontrollinhaluselta ihmislapelta.
Täällä ollaan anonyymeinä, niinhän sinäkin olet.
Ei minua ainakaa kiinnosta kuka kirjoittaa ja mitä.
Siihen on jokaisella samat oikeudet.
TIetenkin se on jotakin aivan ihmeellistä tässä diktatuurikunnassa, mutta siihen nyt on vain aika tottua.
Onhan täällä ollutkin sellainen sensuuri että vain pieni ryhmä eliittikepulaisia on saanut ison suunsa avata.
Kyllähän se vähän kenkuttaa, kun ei enää voi kaikkien suita tukkia, mutta koeta kestää.
Ihmettely voi olla kovinkin hyödyllistä ja varsinkin ajatteleminen.