Seksi kadonnut....

Olemme pariskunta jolla pitäisi kaikki olla hyvin!
Tai paremmin, kuin hyvin. Ollaan oltu yhdessä reilu 2 vuotta, asuttu nyt yhdessä vajaa puolivuotta jne...

Mutta meidän seksielämä on aivan kuihtunutta.
Sitä ei siis ole.
Hellimme toisiamme kyllä.. söpöstelemme ja hellimme..suutelemme, hieromme toisiamme, halataan, nukutaan tiiviisti yhdessä jne.. eli ollaan läheisyyttä on.
Silti jotenkin meidän välille on kasvanut jokua 'seksiaita' jonka yli ei päästä.
On tullut sellainen mukavuus-tila, missä on kivempi mennä nukkumaan kun vehtailla peitonalla.. tai päällä.. tai että on kivempi kaivautua toisen kainaloon, kuin harrastaa seksiä olkkarin sohvalla... Mitä hittoa?????!?

Olen muutaman kerran sanonut asiasta että seksiä on vähentynyt jne... mutta ei se tunnu haittavan häntä eikä minuakaan.. tavallaan!
Eli kyllä se vähän haittaa.. mä saa sellasta vaihdetta päälle, että menisin duunin jälkene himaan ja repisin mieheltäni vaatteet pois päältä ja harrastaisin seksiä siltä seisomalta!

Mitäköhän pitäs tehdä..??

..tätä on nyt jatkunut kuitenkin tovin.. viime seksi kertaa en edes muista.. mä uskoisin että se on ollut kk sisällä!
111856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

meillä kanssa seksi vähentynyt (ei onneksi sentään kokonaan loppunut) suhteessa. Yhdessä oltu vasta vähän yli vuosi. Minulla olisi kyllä haluja, mutta miestä ei tunnu enää kiinnostavan sänkypuuhat. Ollaan vähän yli neljäkymppisiä.

Äänestä

Täällä saa todella usein lukea tätä samaa teksitä, jossa sanotaan, että naisia kiinnostaa seksi enemmän kuin miehiä. Mistä tämä ihan oikeasti johtuu.

Itse elän myös parisuhteessa, jossa harrastetaan kyllä seksiä mutta itse haluaisin tuplasti enemmän. Olen kyllä miettinyt sitä että miten ei miestä voi seksin harrastaminen kiinnostaa, mutta kaipa se on jotain hullua uskomusta nykypäivänä, että miehet niitä seksi petoja olisivat=)

Äänestä

että te vain kitisette ja inisette, kun mies ei tule panemaan teitä. Aina jos itse olette haluttomia, miehen pitäisi tehdä kaikki mahdollinen, jotta te kiinnostuisitte. Sitten jos mies onkin haluton, teitä ei kiinnosta tehdä mitään asian eteen tai korkeintaan sorrutte naurettavimpiin kliseisiin, eli ostatte itsellenne alusvaatteita tai yritätte jotain muuta yhtä typerää.

Äänestä
  • correct. jos todella tahdot. niin näytä miehellesi asia. ei ole miehen asia tehdä aina alotetta. voit sinä naisenakin sen tehdä! ja se mitä luultavammin tuplaisi hänen halujaan! hän tietää että sinä haluat häntä ja se nostaa itsetuntoa. itse olen nainen ja ei se oo miehen asia. on se mukava itsekkin tehdä aloite. ;) flirttiä peliin ja jotain uutta. uudet kokemukset avartavat aina. ja voitte oppia jotain uutta jopa toisistanne. tsemppiä!

    Äänestä

Kumpis teistä yleensä on ollut aloitteen tekijä tai omannut muuten korkeammat halut? Mikä on muuttunut ja miten se alkoi? Varmaan enenn kuitenkin puuhastelitte useammin...

Sekalaisia ideoita:

* Pikkutuhma elokuva katsoen yksin tai yhdessä
* Pari päivää vaika erillään toisesta - jo maistuu? Tai hellyys hetkeksi kortille... "Ei jälkkäriä ennen kun vihannekst on syöty"...
* Pillerit veks - "ai mulla on halujakin(?)"
* Aamuseisokki? Ratsaille vain..
* Toteuttakaa molemmilta yksi fantasia tai joku juttu mitä ette ole vielä keskenänne tehneet. Keittiön pöydällä voi nauttia muutakin kun ruokaa.. Suomalaiset on sauna kansaa...
* Liikuntaa ja raitista ilmaa tarpeeksi - terve mieli terveessä (seksuaalisessa) ruumiissa.
* Keskustelkaa naapurin kanssa - naapurin kateudesta kai tyhempiäkin asioita tehty ihan periaatteen vuoksi (Siis ei pettämistä vaan keskenänne hommailette "paremmin" kun naapurit...).
* Mies pikkuhumalaan, nainen pikkasen enemmän humalaan - luonto hoitaa loput...

Äänestä
  • Der mies :)

    Meillä molemmat tekee aloitteita, mutta minä enemmän kuin mies. Joskus tulee vain sellainen olo, että miestä ei niin kiinnosta mutta suostuu kun haluaa olla mieliksi. Siis suostuu sen jälkeen kunhan saan seisokin aikaan hänelle.

    Äänestä

Sellaista se arki on. Ei sitä harrasteta enää niin kuin kanit suhteen alussa. Te nyt tykkäätte enemmän hellyydestä ja muusta yhdessäolosta, ilman mitään sekstailuja. Se kummallekin sopii, niin ei tosta kannata mitään ongelmaa kaivaa.

Äänestä

Ollaan yli 40:siä. Seurusteltu 2 vuotta. Alussa meilläkin nautinnollista seksiä melkein kerran päivässä, joskus montakin kertaa. Nyt kuitenkin muutaman kuukauden ajan harventunut. Itse kyllä haluaisin, mutta naisystäväni ei. Harvalta tuntuu kerta viikossa.Ja nekin kerrat tuntuu, ettei hän ole oikein mukana. Joskus hän sanoo, et kyllä hän suostua voi vaikkei haluakkaan?? Ketä seksi kiinnostaa jos toinen ei ole mukana!! Kuin muumion kanssa olisi. Jatkuva yrittäminen huonolla menestyksellä lannistaa, enkä enää halua edes kokeilla. Itse hän ei aloitetta tee. Ja nyt tullut tunne, et jos tekee, en suostu. Maistakoon omaa lääkettään!!
Senverran valaisen, et silloin kun hänkin halusi, oli seksimme mahtavaa. Nautimme molemmat suunnattomasti. Seksimme oli monipuolista ja erilaisissa paikoissa ja erilaisissa asennoissa. Hän sai useamman orgasmin joka kerta ja mullakin elämäni parhaita nautintoja. Nyt en vain tiedä mikä on tullut. Kysynyt olen ja asiasta on keskusteltu. Ei oikein osaa vastata, hormonaalista, kyllä se ohi menee, ole kärsivällinen, ei sussa vikaa ole, mussa on, tyyliin.
Ja jos joku haluaisi vihjata, et hän käy vieraissa, ei pidä paikkaansa. Mut jos tää jatkuu, mä menen!! ( pelkkä ajatus, jota en kyllä toteuta )

Äänestä
  • Älä ihana mies rupea siihen leikkiin että " jos se sitten viimein tekee aloitteen niin en suostu" Ymmärrän kyllä kostontarpeesi varsin hyvin (olen itsekin painiskellut samanlaisessa tilanteeessa)Kosto on suloinen mutta lopulta hyvin katkeraa ja kirveltää pitkään! Ole viisas ja lähde mukaan naisesi pienimpiinkin vihjailuihin, et voi tietää mitkä maailmat teille vielä aukeaa!

    Äänestä

  • niin vauhtiin kun pääsee, niin hyväähän se tekee. Ei munkaan mies halua mun kanssa, jos mä ilmasen, etten mä nyt kyllä haluis, mut voinhan mä silti olla sun kanssa.

    Äänestä

  • ei itse tee mieli kirjoitti:

    niin vauhtiin kun pääsee, niin hyväähän se tekee. Ei munkaan mies halua mun kanssa, jos mä ilmasen, etten mä nyt kyllä haluis, mut voinhan mä silti olla sun kanssa.

    Minulla seksittömyys mennyt jo hieman pidemmälle... 6 vuotta parisuhteessa joista kolmeen vuoteen on harrastettu seksiä n 10 kertaa... Harmittaa kun suhde tällaiseen jamaan on päässyt, itseäni voi syyttää myös. Mies poissa ajoittain, juodaan viinaa yhdessä ja saunotaan, mutta kun ei haluta niin ei haluta! Joskus vain... Nyt alkaa olemaan mittari jo täynnä ja muutosta on tapahduttava, ainut vain että olemme parhaita kavereita =) Riitoja ei ole muttei seksiäkään...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


suhteestamme.. kirjoitti:

Olemme pariskunta jolla pitäisi kaikki olla hyvin!
Tai paremmin, kuin hyvin. Ollaan oltu yhdessä reilu 2 vuotta, asuttu nyt yhdessä vajaa puolivuotta jne...

Mutta meidän seksielämä on aivan kuihtunutta.
Sitä ei siis ole.
Hellimme toisiamme kyllä.. söpöstelemme ja hellimme..suutelemme, hieromme toisiamme, halataan, nukutaan tiiviisti yhdessä jne.. eli ollaan läheisyyttä on.
Silti jotenkin meidän välille on kasvanut jokua 'seksiaita' jonka yli ei päästä.
On tullut sellainen mukavuus-tila, missä on kivempi mennä nukkumaan kun vehtailla peitonalla.. tai päällä.. tai että on kivempi kaivautua toisen kainaloon, kuin harrastaa seksiä olkkarin sohvalla... Mitä hittoa?????!?

Olen muutaman kerran sanonut asiasta että seksiä on vähentynyt jne... mutta ei se tunnu haittavan häntä eikä minuakaan.. tavallaan!
Eli kyllä se vähän haittaa.. mä saa sellasta vaihdetta päälle, että menisin duunin jälkene himaan ja repisin mieheltäni vaatteet pois päältä ja harrastaisin seksiä siltä seisomalta!

Mitäköhän pitäs tehdä..??

..tätä on nyt jatkunut kuitenkin tovin.. viime seksi kertaa en edes muista.. mä uskoisin että se on ollut kk sisällä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu