Meillä yhdeksäs avioliittovuosi menossa, yhteinen omakotitalo, koira sekä kaksi lasta. Nyt mieheni sanoo ettei kiinnosta olla yhdessä, tunteet kuolleet, arki painaa päälle. Hän jopa sanoi ettei olisi pahoillaan jos minulla olisi toinen mies. Myönnettäköön että suhde on muuttunut arkiseksi ym. mutta voiko hän todella olla tuota mieltä? En tiedä vaikka hänellä olisi jo uusi nainen jossain.. Mitä tällaisessa tilanteessa voi tehdä? Ollakko yhdessä lasten takia vai erota ja laittaa kaikki uusiksi? Apua!
kun ei enää kiinnosta..
Pohjoisen tyttö
41670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vuoden jälkeen,ainakin mitä kavereiden juttuihin ja omaan kokemukseen pohjautuen.Mulla (olen siis mies) kävi juuri näin,arki iski tosi lujaa parin vuoden päästä.
Meillä 7. vuosi menossa,ja taas yksi haaksirikko sattunut.Olen kuullut että yleensä noustaan vaimon voimilla vielä jatkamaan, meillä toisinpäin.
Sanoit "yhteinen omakotitalo, koira sekä kaksi lasta", oliko se siis siinä tärkeysjärjestyksessä? Itse olen päätellyt että järjestys pitää olla lapset-vanhemmat-raha
Sanonpa sinulle pohjoisen tyttö että ota hyvä ihminen avioero, jos mies on noin sanonut. Sinulle voi tulla toinen tärkeämpi mies matkan varrella eteen. Olen itse vanhempi kuin sinä ja ollut n. 30 vuotta avioliitossa.Mieheni on n. 60-vuotias ja viettää nykyisin paljon vapaa-aikaa, jossakin en vielä tiedä tarkoin missä. Olen vuoden aikana päätynyt siihen tulokseen että hänellä on toinen nainen. Ajattele kuinka sikoja vanhatkin miehet ovat. Miehelläsi on 100 %:n varmasti toinen nainen.
Eläpäs nyt kuule mene tuollaisia lukuja heittämään (100%) kun et asiasta ole TÄYSIN VARMA!! Voi siinä olla muutakin esim masentuneisuus,työttömyys yms yms yms Ei aina tartte olla joku uusi suhde jos tunteet viilenee. Meillä tunteet ovat viilenneet ja kuitenkaan ei ole uusia suhteita, ollaan vaan kasvettu erilleen ja kai sitten liian erilaisia luonteiltaan. Suhteemme kestänyt nyt n20 vuotta ja nyt ollaan vakavasti harkitsemassa josko erilleen muuttaisimme asumaan kun kerran ei tule mitään enää....
kyllä olisin melko varma, että miehelläsi on toinen nainen. meillä alko tilanne juuri niin että mies sano ettei vaan enää kiinnosta, parin kuukauden kuluttua sain selville toisen naisen.