Tunteita laidasta laitaan

Olen kaivannut, itkenyt, vihannut, ollut katkera, huolissani miten toinen pärjää. Heikkoina hetkinä toivonut jopa että löytää uuden onnen.
3923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla aivan samoja tunteita ja just kans eronnut pitkästä avoliitosta...Jaksamista!

Äänestä

tilanteessa oleellista on se, miksi on erottu. kaipuuta, itkua ja ikävää ei voi välttää eron jälkeen jos oikeasti on toista rakastanut.
jätetty usein tuntee katkeruutta jättäjää kohtaan. sekin on oikeutettua ja normaalia, mutta tunteelle ei pidä antaa liikaa valtaa. katkeruus syö ihmistä.
niin, ja kyllä se toinen pärjää. huolehdi nyt itsestäsi, se on tärkeintä.
uusi onnikin löytyy kyllä, mutta sitä ei kannata lähteä metsästämään vain siksi, että olet yksin heikko. anna itsellesi nyt tilaa kasvaa ihmisenä ja aikaa päästä menneestä yli. aika parantaa. ja muista, että "hiljaa hyvä tulee."
:)

Äänestä

Samoin on tunnettu ja nyt sitten koitetaan jonkinlaista lohtua hakea pälkällä seksisuhteella exän kans...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eron jälkeen kirjoitti:

Olen kaivannut, itkenyt, vihannut, ollut katkera, huolissani miten toinen pärjää. Heikkoina hetkinä toivonut jopa että löytää uuden onnen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu