tarviiko vvo:lle välttämättä olla luottotiedot kunnossa, onko kukaan saanu asuntoa ilman luottotietoja?
KUKA TIETÄÄ?
asuntoa ettivä
81119
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
lapsirukka. Mistään ei saa asuntoa ilman kunnossa olevia luottotietoja. Niin makaa kuin petaa.
no kuuleppa LAPSUKAINEN kylläpä sitä on muuteltu vaikka luottotiedot on menny että jos ei muuta asiaa ole niin voit varsin hyvin olla kommentoimatta ja liekö sullakaan on varaa lapsitella täällä yhtään ketään
hikeenny. Yksityishenkilöltä toki voi luukun saada, mutta jokainen organisaatio tarkastaa nykyään vuokralaistensa taloudelliset taustat. Jos ongelmia löytyy, jää asunto saamatta. Tietysti jos toisen siivellä muuttaa..
kunta asunnoiltakin kämpäm monta kertaa saanu vaikka luottotiedot menny että parempi ku et sano enää mitään ku et mistään tunnu mitään oikeasti tietävän!!!
naurettavaa tekstiä..mistä sitä tietää mistä syystä luotot menny. itsellä meni mutta kusetuksen takia ja käräjäoikeus katsoi että maksumieheksi vain ja koska meni niin pitkälle menivät automaattisesti. vaikka muuten en mielestäni ole kovinkaan huonosti toimeen tuleva.
ne luottotiedot ihmisiltä vie.....ja aivan ilman omaa syytä. Miksikähän minulla ovat säilyneet?
sieltä luulis löytyvän! Lykkyä tykö asunnon etsinnässä.
Olen kuullut, että luottohäiriöinenkin voi saada VVO:lta asunnon, mutta tällöin pitää maksaa 2 kk:n takuuvuokra. Tämä on huhupuhetta eli en tiedä varmasti. Soita VVO:lle ja kysy. Asunnon voi ehkä saada myös siten, että hankit takaajan, jolla on luottotiedot kunnossa.