Hevillä pinnalle

Thunderstone oli perus heviä soittava bändi, oli vähän häpeän tunne heidän puolestaan, miksiköhän?
Olivat kuin ekaluokkalaiset kerhossa eka kertaa.
Heidän vetonsa oli niin peruskamaa että ei jaksa kuunnella, oli kuin pullamössöä olisi pitänyt vetää kurkusta alas, hyi mitä sontaa kuiteskin.
He ovat varmasti hyvä bändi nostamaan tunnelmaa jossakin ala- ja yläasteen luokkajuhlissa, varmaan sinne saavatkin paljon keikkoja.
3188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onhan se kauheeta, kun hevi on kokenut vakavan inflaation. Kun mummelitkin kuuntelevat nykyään Lordia ja Thunderstonea, ei perushevi kelpaakaan enää perinteiseen teini-iän irtiottoon musiikin avulla.

Äänestä
  • Kyllä mummelitkin osaa rokata.
    Tänään ei huomaa eroa onko nelikymppinen va kuuskyppinen, mummelit ovat nuorekkaita.
    Heillä on myös musiikista eniten kokemusta, monelta eri vuosikymmeneltä.
    Älkää aliarvioiko mummeleita ja vaareja.

    Äänestä

...kyllä sitten yhtään hävettävää Thundereiden puolesta, olihan se näistä ehdokkaista ehdoton ykkönen. Mahtava ääni tuolla laulajalla ja ääni tuli kuuluville hyvin. Biisi oli tarttuva ja tuli samanlainen hyvänolontunne, kuin oli viime vuonna, kun Lordi esiintyi. En väitä, ettäkö biisi mikään erikoinen on, mutta se on kypsää musiikkia, toisinkuin esim. Lovexin jotenkin lapsellisen oloinen biisi/imago. Ja vaikka Thunderstonen biisi olisikin kuinka perus heviä, niin siitä huolimatta se on heviä, joka menestyy. Ei kai hevillä koskaan jäätäisi hännille, niin suosittua hevi on Euroopassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mutta ei tämä bändi kirjoitti:

Thunderstone oli perus heviä soittava bändi, oli vähän häpeän tunne heidän puolestaan, miksiköhän?
Olivat kuin ekaluokkalaiset kerhossa eka kertaa.
Heidän vetonsa oli niin peruskamaa että ei jaksa kuunnella, oli kuin pullamössöä olisi pitänyt vetää kurkusta alas, hyi mitä sontaa kuiteskin.
He ovat varmasti hyvä bändi nostamaan tunnelmaa jossakin ala- ja yläasteen luokkajuhlissa, varmaan sinne saavatkin paljon keikkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu