AuPair-Etelä amerikkaan

eli.. onko kellään kokemuksia tai tietoa lähettääkö mikään järjestö au pairiksi etelä/keski amerikkaan, ja miyä vaaditaan?
kiitos kaikille vastanneille
1316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei ainakaan mitään suomalaisia järjestöjä taida olla joiden kautta pääsis. Pohjois-amerikkaan kyllä pääsee moniakin järjestöjä. On sit jotain ulkomaalaisia järjestöjä ja tietysti yksityisten hakujen kautta esim. työkkärin sivuilla on ympäri maata au-pair paikkoja mutta ne ei oo niin luotettavia vaihtoehtoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sunset kirjoitti:

eli.. onko kellään kokemuksia tai tietoa lähettääkö mikään järjestö au pairiksi etelä/keski amerikkaan, ja miyä vaaditaan?
kiitos kaikille vastanneille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu