Viitsisitkö lopettaa syyllistäminen ja piilovittuilun, kun ei se työlistä ketään. Kaikki eivät voi hakea terveydenhuoltoon eikä kaikista siihen ole. Yövuoron jälkeen varmasti aamulla väsyttää eikä ole tekemistä siellä valvojan hommissa, mutta älä pura sitä masentuneisiin ihmisiin. Kuten älä pure sitäkään, että sinulla on ollut katkera lapsuus. Äläkä aina käske minun kysyä sairaalalta töitä, siellä on tämän alan hommat ulkoistettu, sitä paitsi sain jo töitä.
pätkätyöläisserkkusi.
pätkätyöläisserkkusi.
Vastaukset 6
Vanhimmat
aikaisempien kirjoituksien perusteella koulutus terveydenhoitoalalle, mutta töitä ei ole siltä alalta saanut ja sen vuoksi kiertelee pitkin suomea alaa sivuavien pätkätöiden perässä.
hankkii työkeikkansa olemalla kontillaan pöydän älla ja imemällä kovaa.
pyörinyt näillä palstoilla todennäköisesti ihan alusta asti kirjoittaen samaa jauhamistaan, olikohan 2004 vai 2005 kun kirjoitti haluavansa ampua työttömiä, kerran kertoi olevansa halukas palkkamurhaajaksi, herää kyllä epäilys että hoitoalasta maanisesti vaahdotessaan jospa onkin se hoidon tarvitsija.
Joskus kirjoitti todella rumasti ystävistään, haukkui laiskoiksi,kelvottomiksi.
Millainen mies YSTÄVIÄÄN parjaa takanapäin, vaikka sitten kasvottomana/nimettömänä netissä.
Olen olettanut että hoitoalalla tarvitaan empatiaa mikä puuttuu tältä epäystävältämme kokonaan.
Kirjoitan samoista asioista kuin aikaisemminkin koska ne ovat edelleen ajankohtaisia ja mielipiteeni ovat pysyneet samansuuntaisina.
En ole kirjoittanut haluavani ampua työttöminä. En tiedä mistä tuollainen käsitys on peräisin.
En ole kertonut haluavani palkkamurhaajaksi vaan olen sanonut että voisin ryhtyä vaikka palkkamurhaajaksi jos siitä saa kunnon palkan.
Ehkäpä kirjoitusteni tahallinen väärinymmärtäminen on vastareaktio sille ettei haluta myöntää minun olevan ainakin osittain oikeassa, sillä sen myöntäminen siirtäisi vastuun työllistymisestä yhteiskunnalta työttömälle itselleen.
Ja sitähän ei haluta myöntää, että tarttis itse tehdä jotain vaan jonkun toisen pitää se työpaikka järjestää.
kesältä 2005 niin sieltä löytyy se ampumishalusikin.
Ensin puhuit halustasi ampua joku työtön,sen jälkeen kirjoitit halustasi ryhtyä palkkamurhaajaksi.
Millainen asenne sinulla on niihin ihmisiin joita työn puolesta hoitaisit,siis jos sinulla oikeasti olisi töitä???
Ihminen joka on valmis rahasta TAPPAMAAN on melko sairaalla luonteella varustettu yksilö.
Onko sinulle raha kaiken toimintasi motiivi?
Onko siis ihmishenki mielestäsi vähäarvoisempi kuin sinun pankkitilisi?
Onko tosiaan näin ettei mielipiteilleni löydy vastusta vaan täytyy alkaa vittuilemaan kirjoittajalle?
Miksi ette halua keskustella asioista vaan vittuilette?
Minä en sitäpaitsi puhu koskaan "kaikista" enkä pohdi työttömyyden vähentämistä. Minä kerron miten olen itse työllistynyt ja uskon että jos työtön x tekeee kuten minä niin hänkin työllistyy.
Puhun aina yksilöstä en joukosta.