Ay-liike on täysin hampaaton, ellei se voi edes tuollaiseen tarttua.
Tunnollinen myyjä ei käy vessassa.
Reino
7881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tämä oikein ?
Edelisen pomon aikana sai tulla myöhässä töihin, poltella tupakit ja mennä vessaan. Työ alkoi sitten 20-30 minuuttia myöhässä.
Onko se oikein toisia kohtaan?
Ussi pomo koittaa laittaa kaikki samalle viivalle, mutta nämä muutamat boikotoivat kaikella tavalla.
Oikeinko?
Terv.
Reino
mikä on pomi?????????
ja Pam on tarttunutkin tuohon asiaan....
Elikkä esim. R-kioskin myyjien kanssa on keskusteltu ja neuvottu heitä laittamaan lapun luukulle siksi aikaa ,kun myyjä on vessassa.
Toimi aiheuttaa myyntiin katkoksen, mutta silloin omistajan on harkittava, ottaako kaksi myyjää kioskiinsa vai onko kipsa sitten kiinni taukojen aikana.
varo, ettei kauppiaasi muuta liikettään Kiinan, jossa on tämän palstan kirjoittelijoiden mielestä terve työpaikkakulttuuri ja kuri työntekijöille, palkasta nyt puhumattakaan...ainaskin näin paperintekijänä siltä näyttääpi ;)
on wc-tauot poistettu jo aikoja sitten.
Työntekijät laittaa vaipat aamulla töihinl ähtiessään ja niin on voitu välttyä kallilta vessassa käynneiltä.
otsapannat kuukautisten aikana...