siellä oli keskustelu ilmastomuutoksesta päättymässä ja lopputoteamus oli tämä:Jumalalla on koko homma hanskassaan, ihmisellä ei syytä huoleen!!!
Siispä lopettakaamme koko vouhotus ilmastomuutoksesta ja jatkakaamme energian tuhlausta tyydyttääksemme Jatkuvan Kasvun Jumalan mielihalut.
Satuin kanavalle
2
251
Vastaukset
- Palpatine
Jumalalla tarkoitettiin tietenkin Al Gorea.
Muitakin ilmiöitä on, liittyen uskovaisuuteen..
Wikipedian rinnalle on nyt perustettu Conservapedia, joka puolustaa amerikkalaisia kristillisiä arvoja ja on vastaveto "vääristynyttä" wikipediaa vastaan, jossa evoluutiota ja ilmastonmuutosta pidetään totena.
New Scientist:
http://www.newscientist.com/blog/technology/2007/02/conservative-rival-for-wikipedia.html
"Conservapedia claims to be "a much-needed alternative to Wikipedia, which is increasingly anti-Christian and anti-American". Conservapedia contains entries that reflect creationist thinking on evolution and lend support to critics of global warming."
Kuvaan kuuluu että persutajan Schaflyn poppoon kellotapuleissa on muitakin lepakoita, he vastustavat rokotuksia ja julkista terveydenhoitoa, he pitävät Einsteinin suhteellisuusteoriaa humbuugina, josta ei ole ollut koskaan mitään käytännön hyötyä (vilkaisin itse conservapediasta!).
Samaisen puolueen poppoon Texasin kansanedustajan jutuille maakeskisyydestä (Chisum, Texasin parlamentin voimamies levitti juutalaisvastaista esitettä jossa perusteena oli maa-ei-liiku-websivusto) naureskeltiin Suomessa TV:ssä asti Uutisvuodossa. Tuntuu että nämä tieteen "toisinajattelijat" ryhmittäytyvät saman äitilepakon alle kasvattamaan aivopieruisia lepakoitaan täysiin mittoihinsa.
Eihän tässä tavan pulliainen tiedä itkeäkö vai nauraa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651596
- 104931
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428- 26419