Satuin kanavalle

TV 7

siellä oli keskustelu ilmastomuutoksesta päättymässä ja lopputoteamus oli tämä:Jumalalla on koko homma hanskassaan, ihmisellä ei syytä huoleen!!!

Siispä lopettakaamme koko vouhotus ilmastomuutoksesta ja jatkakaamme energian tuhlausta tyydyttääksemme Jatkuvan Kasvun Jumalan mielihalut.

2

251

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palpatine

      Jumalalla tarkoitettiin tietenkin Al Gorea.

    • Muitakin ilmiöitä on, liittyen uskovaisuuteen..

      Wikipedian rinnalle on nyt perustettu Conservapedia, joka puolustaa amerikkalaisia kristillisiä arvoja ja on vastaveto "vääristynyttä" wikipediaa vastaan, jossa evoluutiota ja ilmastonmuutosta pidetään totena.

      New Scientist:
      http://www.newscientist.com/blog/technology/2007/02/conservative-rival-for-wikipedia.html
      "Conservapedia claims to be "a much-needed alternative to Wikipedia, which is increasingly anti-Christian and anti-American". Conservapedia contains entries that reflect creationist thinking on evolution and lend support to critics of global warming."

      Kuvaan kuuluu että persutajan Schaflyn poppoon kellotapuleissa on muitakin lepakoita, he vastustavat rokotuksia ja julkista terveydenhoitoa, he pitävät Einsteinin suhteellisuusteoriaa humbuugina, josta ei ole ollut koskaan mitään käytännön hyötyä (vilkaisin itse conservapediasta!).

      Samaisen puolueen poppoon Texasin kansanedustajan jutuille maakeskisyydestä (Chisum, Texasin parlamentin voimamies levitti juutalaisvastaista esitettä jossa perusteena oli maa-ei-liiku-websivusto) naureskeltiin Suomessa TV:ssä asti Uutisvuodossa. Tuntuu että nämä tieteen "toisinajattelijat" ryhmittäytyvät saman äitilepakon alle kasvattamaan aivopieruisia lepakoitaan täysiin mittoihinsa.

      Eihän tässä tavan pulliainen tiedä itkeäkö vai nauraa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1002
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      33
      907
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      708
    6. 32
      665
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      606
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe