Vastaus on EI! ei ainakaan suojatienkäyttäjät, oletteko te suurinosa värisokeita? vai onko kuulossa vikaa? kun aina kun tule Kemiin näkee saman ilmiön, ette malta odottaa kun punainen väri vaihtuu vihreeksi, joo ei ole se toisinpäin :)siinä kävelee ukkoo mummooo teiniä lasta kaikki päin punaista, jo mahtaa olla kiire! ettei malteta odottaa, onhan se vähän orpo olo siinä ootella yksin mutta ainakin mä noudatan sääntöjä ei niitä rikottavaksi ole tehty :)
Siitä se lähtee ja seuraavat tapaukset ovatkin sitten jo tienpäältä, surkeita ajajia :) voisi vaikka kirjan tehdä Kemin punaiset valot :)
Siitä se lähtee ja seuraavat tapaukset ovatkin sitten jo tienpäältä, surkeita ajajia :) voisi vaikka kirjan tehdä Kemin punaiset valot :)
Vastaukset 11
Vanhimmat
90% ei osaa käyttää vilkkua, panevat sen pääe vasta kun alkavat kääntymään
pienessä kaupungissa ei tartte liikennevaloja. Eikö ne ole autoille tarkoitettu. Eihän siellä niitä ole kuin muutama ja nekin on takseja. Ne vanhat rötisköt joita siellä muutama on niin niillähän ajetaan pelloilla.
Kannattaiskohan kemiläisten käydä opissa naapurikaupungeissa .kemissä ei ole niin sanottua "vihreää aaltoa".Kemiin kun tulee pitää joka valoissa pyäsähtyä. Tällä yritetään varmaan saada kemiin lisää väkeä.Vai tykkääkö kemiläiset polttaa punaisia aatteen takia.
Punainen = EI
Vihreä = KYLLÄ
Sininen = VARO
sama "ongelma" on muissakin kaupungeissa, ei pelkästään kemissä.
jos kemiläinen ei juo ittiään hengiltä helsingissä niin sitten se jää auton alle ja kuolee.
Jos ei kemiläinen ihan itekseen kuole, tulee keminmaalainen ja...
http://www.youtube.com/watch?v=d8You7pwhbw&mode=related&search=
Kemissähän on aina kuljettu kohti punaista valoa ja työn voittoa!
Muistakaa äänestää vaaleissa vasemmistoa.
ajaa risteyksestä jos valot ei ole toiminnassa. Eikös Lidlin risteyksessäkin ollut viime viikolla samana päivänä peräti kaksi kolmion takaa törttöilijää? Kemiläiset autoilijat on paljon enemmän vaaraksi liikenteelle kuin jalankulkijat
Kolmion takaa tulevat eivät tiedä että pitää pysähtyä kun niillä on veressä liikaa kolmiolääkettä ;D
Keminmaassa täytyy kehua ainakin omalle kohdalle tulleita ajajia, ne pysähtyy vähän liiankin höylisti kun ohittaa tuota ainoata suojatietä mitä mä kuljen ;) eikä siinä ole edes valoja, joka kertoisi minulle milloin saa ylittää, koska kuskit antavat tietä höylisti, melkein tekee mieli juosta perään ja kuri**** siis halata :)
stadiin ajamaan. Mitä isompi kaupunki niin sitä paremmin pääsee jonoon mukaan. Vaikka ei teillä siellä ole jonoja ollenkaan. Muistan vain kun joskus kauan sitten eräskin sieltä grilliltä tullessa kyttäs että kun oikealta tulisi ja ajaisi kylkeen.