Mistä lajista huonokuntoisen kannattaisi aloittaa liikunnan harrastaminen?
Liikunnan
aloittaminen
2251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itse aloitin vaan rennosti käymään salilla. omaohjaaja (jokaisella salilla on omaohjaaja joka suunnittelee sinulle oman ohjelman, näyttää laitteet jne. huom, kuuluu jäsenyyden etuihin).
käyn myös jumpissa sekä spinningissä. jokainen tekee tavallaan. spinningissä voi tehdä kevyemmillä vastuksilla kuin muut. kukaan ei naura sulle siellä. =)
nim. ikuisuuden makasin sohvalla, en evääni liikauttanut=kunto pyöreä 0
on turvallinen, tehokas ja edullinen laji aloittelijalle. jos otat sauvat mukaan ja käytät niitä vielä oikein, saat lisää tehoa. kun ensin luot hyvän peruskunnon kävellen, voit myöhemmin halutessasi ottaa mukaan vauhdikkaampaakin harjoittelua. lihaskuntoharjoittelu on myös hyväksi, joko painoilla tai ilman.