Onko kellään kokemusta käsikarvojen vaalentamisesta? Oon kuullu paljon vahaamisesta, mut en juuri mitään värjäämisestä. Oon kahen vaiheilla mitä tehä. Siis jos joku on käsikarvoja vaalentanu, voisitko kertoa kokemuksestasi?
Käsikarvojen värjäys?
Minks
91567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Moi! Oon värjänny talvisin pariin kertaan käsikarvoja. Kyllä ne on aina hyvin vaalentunut, mutta aine kyllä kutittaa ainakin mun ihoa ihan sikana! Mitään oireita ei muuten tule ja kutina loppuu heti, kun aineen pesee pois, mutta tuskaa on odotella, että se vaikuttaa.
Olen kyllä ollut ihan tyytyväinen..Karvat ei tietty ikuisesti pysy vaaleina vaan täytyy sitten taas vaalentaa uudelleen. Melko hintavaa oli kyllä se karvanvaalennusaine, jota ostin Stockalta. Mutta kokeile ihmeessä, jos vahaus ei innosta. Itteä ainakin kauhistuttais ajatus (mulla on aika pitkät käsikarvat).
Sama mullakin eli kun aine on käsissä niin kutiaa ja pistelee, mutta on se sen arvoista. Aika helpolla pääsee vahaukseen tms verrattuna kun ei tarvi kun n. kerran kesässä vaalentaa ja aurinko hoitaa loput :)
Ja pari kertaa talvessakin jos en kestä ihan mustia karvoja. Kyllä tietty alkaa juurikasvua ja uusia karvoja pukkaamaan mutta mulla se ei ainakaan heti vaadi uudelleen vaalennusta kun ei näytä pahalta.
Tilasin netistä Jolen merkkistä ainetta. En muista mitä maksoi mutta kun kaksi purkkia tilasi kerralla niin ei se kalliiksi tule kun ne riittää kumminkin mulla jopa muutaman vuoden.
pystyykö tuota Jolen vaalennusainetta ostamaan ilman luottokorttia..? koska se on ainut vaalennusaine jonka löysin -jota voi ostaa netistä- mut siinäkin pitäis olla luottokortti ja sitä ei vielä mulla oo. :S
eli onko osto mahdollinen ilman luottokorttia, onko kokemuksia?
Muuten vaikutti tosi hyvältä tuo aine, ainakin luin ihan hyviä arvosteluja siitä :D
voi olla vaikeeta löytää ilman luottokorttia. Joissakin nettikaupoissa näkyy käyvän Visa Electron. En tiedä miten hyvin toimii.
Tuo nettikauppa josta Jolenia tilasin pari vuotta sitten on näköjään lopettanut...Mutta luottokortilla sielläkin piti pelata :(
Niin siis mistä te netistä olette löytäneet tuota jolen vaalennusainetta kun en millään näköjään pysty ite paikallistamaan tuollasta sivustoa =(
esimerkiksi.. googleta niin löydät enemmänkin.
http://www.shopinprivate.com/hairbleach.html
Mä taas päinvastoin olen yrittänyt tummentaa karvoja kun olen niin vaalea että näytän ihan karvattomalta. Niihin ei vain tunnu tarttuvan edes musta väri.
Osaako joku sanoa millähän nuo kannattaa värjätä?
värjätkää hiuksiin tarkoitetulle aineella, toimii, kokemuksesta voin kertoa.
Ei tartu mulla hiusväriaineet käsikarvoihin. :( Ei ainakaan kestoväri.