Miksi haluan olla kakkonen

Olen siis ns. kakkonen. Saan jonkinlaista tyydytystä heikolle itsetunnolleni siitä että voin viedä miehen joltain toiselta naiselta. Haluan kokemuksia mahdollisimman monen varatun miehen kanssa, en voi lopettaa, koska tuntuu hyvältä. On ihanaa olla haluttavampi kuin se miehen oma vaimo, eihän se mies muuten vaimoansa pettäisi minun kanssani.

Parisuhde minua ei kiinnosta koska silloin en enää pystyisi saamaan huomiota muilta miehiltä, olen kuitenkin sellainen etten pystyisi pettämään niin siksi.

Ukoistanne teidän ei tarvi olla huolissaan, koska vaikka joskus vielä parisuhteen haluaisin, niin pettävää miestä en halua.

Joskus ärsyttää kun vaimot täällä tietämättömänä kirjoittelee kuinka toiset naiset ovat jotain "panopuita" pelkästään. Ehkä vaimot ovat sitten menettäneet kyvyn nauttia seksistä, sillä ainakin minä nautin seksistä enkä pidä itseäni minään panopuuna. Ja kyllähän me tehdään paljon muutakin kuin pannaan... vietetään mökki-iltoja, käydään laskettelemassa, syömässä, ulkomaanmatkoilla yms.
191410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

kaikki ykkösvaimot kuorossa teilaamaan tämä julkea portto joka ilkeää tämmöistä tekstiä suoltaa. Mieluummin taas ovelasti naamioitukaa joksikin muuksi kuin mitä olette ja koittakaa todistella että mielipiteenne on ainoa oikea ja että kaikki muutkin ovat kanssanne samaa mieltä. viestitelkää taas nokkelasti mieluusti sama henkilö ainakin 10 kertaa, ovelasti eri nimillä.

Minä puolestani toivotan sinulle ap tuulta purjeisiin :) Jos saat minun ukkoni vampattua niin ilmoittele itsestäsi, niin saan kiertoon mokoman vätyksen. Ja tiedätkö, joku niistä miehistä voi olla se oikea sinulle. Niin on käynyt muillekkin :)

Äänestä

Kuule, minä annan usein miehille
ja tiedän että lävistävät monia muitakin,
ei uskollista liittoa ole olemassa.

ei ikinä.

Äänestä

tulevaisuutta voi ennustaa eikä mistään ei voi päätellä, saako pettävän miehen. Tietysti jos ottaa oikein ruman ja muutenkin epäsosiaalisen, voi onnistua, mutta sekään ei ole tae.

huolestuttavampaa on se, ettet ehkä itse tule onnistumaan parisuhteessa. Tarvitse tuota huomiota ja sitä saat parhaiten uusista suhteista. Ajautuisit helposti pettämään uhä uudestaan. Siksi kai jonkinlainen psykoterapia olisi tarpeen sinulle, mikäli et kirjoittanut tätä provoksi. Elikkä vaikka saat hyvänolon tunteita kakkosena olosta, kärsit siitä samalla.

Se että puhutaan panopuista, johtuu kateudesta, koska alkusuhteissa tunnetaan suurempaa himoa. Se menee ohi ajallaan oli sitten kyse kakkosesta tai kolmosesta. Se että meistä jokainen antaisi himojen kuljettaa kuin lastua laineilla, tekisi elämästämme kestämättömän kevyen. Ihminen on erehtyväinen, mutta aina voi pyrkiä parempaan.

Äänestä

kirjoittelet. Sinä suret kun et saa jotain ukkoa itsellesi.

Äänestä

Kakkonen kertoo saavansa tyydytystä valloittaessaan varatun miehen. Mutta tiedätkö, mitä? Koska heikkoa itsetuntoa ei paikkaa kukaan muu kuin ihminen itse, ja todellinen itsetunto perustuu aivan toisenlaiseen käytökseen kuin kuvaamasi, niin sisimmässäsi oleva hyväksynnän tarpeesi ei tyydyty, vaikka veisit kuinka monta ukkomiestä sänkyysi tahansa. Sinulta puuttuu kyky tasavertaiseen suhteeseen, puuttuu kyky rakastaa, puuttuu myös empatia. Toisaalta olet hyväksikäytetty, koska ei pettäjäkään kykene rakkauteen. Heikko itsetunto taas perustuu lapsuudessa koettuun hylkäämiseen, mutta niin harva jaksaa tai kykenee lähtemään todellisen itsetuntemuksen ja eheytyksen tielle. (En ole uskottoman miehen ykkönen, olen uskollisen miehen vaimo, jolla itsellä on ollut ongelmia itsetuntonsa ja samalla myös "sivullevilkuilun" kanssa).

Äänestä

hoitaa oma pää kuntoon, niin olisi elämä kaikin puolin mielekkäämpää.

Äänestä

Argh, rasittavaa, kun ihmiset eivät kyseenalaista itseään, mutta sitäkin enemmän toisia. Voisit sinäkin oikeasti ajatella pitemmälle, ja kysyä itseltäsi kysymyksiä "miksi" ja "miksen" paljon useammin.

"Saan jonkinlaista tyydytystä heikolle itsetunnolleni siitä että voin viedä miehen joltain toiselta naiselta. "

Miksi saat tyydytyksen siitä, etkä esim. urasaavutuksista, urheilusta tai muusta? Miksi itsetuntosi on heikko? Miksi koet, että toisilta naisilta miehen nappaaminen auttaisi itsetuntoosi, kun ei sillä ainakaan mitään pysyviä vaikutuksia näytä olevan?

"Haluan kokemuksia mahdollisimman monen varatun miehen kanssa"

Miksi? Miksei niitä voisi saada sinkuiltakin?

"en voi lopettaa, koska tuntuu hyvältä."

Miksi tuntuu hyvältä? Mikä siinä tuntuu hyvältä? Ihailu? Mitä siinä on niin erilaista, etteikö sitä saisi sinkulta? Miksi et nauti olla parisuhteessa ja sitoutua?

"On ihanaa olla haluttavampi kuin se miehen oma vaimo"

Siitä sinulla ei ole varmuutta. Et ehkä ole haluttavampi, mutta voit olla helpompi lähestyä. Mikä sinut saa luulemaan, että olisit haluttavampi? Miksi vertaat itseäsi jatkuvasti noihin varattujen miesten kumppaneihin? Et saa siitä hyvää itsetuntoa.

"Parisuhde minua ei kiinnosta koska silloin en enää pystyisi saamaan huomiota muilta miehiltä"

Mikset voisi saada huomiota muilta miehiltä? Miksi sinulle kelpaa vain varatun miehen huomio? Kaipaatko isähahmoa? Eikö sinulle kelpaa ihmisten huomio yleensä, vaikka naisiltakin? Vai kostatko alitajuisesti äidillesi tällä jotain? Miksi haluat saada nautintosi siitä, että joistakin naisista tuntuu mahdottoman pahalta?

"olen kuitenkin sellainen etten pystyisi pettämään niin siksi."

Miksi se huomion pitää olla aina seksiä?

"Joskus ärsyttää kun vaimot täällä tietämättömänä kirjoittelee kuinka toiset naiset ovat jotain "panopuita" pelkästään."

Miksi luulet niiden kirjoittelijoiden aina olevan vaimoja? Ei esim. pettäviä miehiä tms? Tuskin he ovat tietämättömiä, mutta voivathan he luulla, että sinä et joudu kokemaan arkea arjen töineen, vaan sen pelkän hekuman ja seksin ja läheisyydestä nauttimisen. Mutta eikö se juuri tuota sinulla ole? ;)

---

Näkee tosi hyvin viestistäsi, että sinulla on huono itsetunto. Mieti, mistä se johtuu, ja miten voisit sitä kehittää. Surullista katsoa, kun jotkut eivät tiedä paikkaansa eikä arvoansa, vaan ajelehtivat saavuttamatta sen kummempia. Voimia.

Äänestä

"moniavioinen".

Olet vienyt monelta naiselta miehen, sinulla on varmasti tungosta kotona kun siellä on kaikki ne miehet jotka olet vienyt.

Mitenkäs ne suhtautuvat toisiinsa, onko kaikille ongelmatonta että heitä on useita?

Äänestä

tiedän juuri mistä kirjoitan. Te kakkoset ette ole suurimmalle osalle näistä pettäjämiehistä muuta kuin panopuita ja jännitystä ja vaihtelua. Ette merkitse muuta, valitettavasti teidän kannaltanne, jos tunteita pidätte tärkeinä.

Teidän on turha laittaa vaimoa tärkeämmäksi, koska sitä ette todella ole. Suurinosa pettäjistä kiinni jäätyään valitsee kuitenkin sen vaimonsa ja arvaa miksi. Ei siksi, että pakosta, vaan siksi, että hänellä on todella tunteita vielä kumppaniaan kohtaan. Ei siksi, että omaisuus tai lapset sen sanelee, ei tänä päivänä. Vain tyhmät sinisilmäiset kakkoset nämä lorut uskovat.

Kyllä se seksi ja suhde kotona toimii ja vau mitä seksiä, vaikka toinen on käynytkin vieraissa. Ei se pettäminen siitä ole kiinni, vain uutuudesta ja jännityksestä. Mieti kannattaako olla patjana? Itse en olisi mistään hinnasta, edes hotellimatkoista ym.

Äänestä
  • ...se sinä sitten olet, muuta kuin vanha patja pettävälle puolisollesi. Sitäpaitsi jos jollakin on oikeasti tunteita puolisoaan kohtaan, sellaisella henkilöllä ei tulisi mieleenkään pettää puolisoaan millään tavalla. Uskotko itse oikeasti omiin ajatuksiisi? Säälittävää itsensä pettämistä on ajatuksenjuoksusi.

    Äänestä

  • Ruskeasilmäinen kirjoitti:

    ...se sinä sitten olet, muuta kuin vanha patja pettävälle puolisollesi. Sitäpaitsi jos jollakin on oikeasti tunteita puolisoaan kohtaan, sellaisella henkilöllä ei tulisi mieleenkään pettää puolisoaan millään tavalla. Uskotko itse oikeasti omiin ajatuksiisi? Säälittävää itsensä pettämistä on ajatuksenjuoksusi.

    miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista?

    Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole?

    Äänestä

  • Ruskeasilmäinen kirjoitti:

    ...se sinä sitten olet, muuta kuin vanha patja pettävälle puolisollesi. Sitäpaitsi jos jollakin on oikeasti tunteita puolisoaan kohtaan, sellaisella henkilöllä ei tulisi mieleenkään pettää puolisoaan millään tavalla. Uskotko itse oikeasti omiin ajatuksiisi? Säälittävää itsensä pettämistä on ajatuksenjuoksusi.

    näistä pettäjistä käy kakkosten luona vain sen jännityksen, vaihtelun ja sen uutuuden vuoksi. Tiedän itse vuosia työskenneltyäni alalla, jossa tapasin paljon miehiä. Näillä asiat kotona ok, mutta silti mentiin vieraisiin ja haettiin näiltä sitä... Aina nämä kakkoset eivät heidän vaimoihiinsa verrattuna päässeet edes ulkonäöltään, mutta kelpasi miehille paremman puutteessa.

    Itselläni on nimenomaan kokemusta seuraamalla toisten suhteita sekä omasta kokemuksesta. Se, että toinen menee vieraisiin, ei tarkoita aina sitä, että rakastutaan, varsinkaan miehen puolelta. Tietenkin on sellaisiakin, mutta vähemmän nykypäivänä. Miehet hakevat ainoastaan sitä vaihtelua ja siihen kelpaa vähän huonompikin.

    Tiedän juuri mitä puolisoni ajattelee minusta. Olen tiennyt aina. Nytkään hän ei mistään hinnasta halua lopettaa liittoamme, mutta hänen ei sitä tarvitse tehdä, koska minä sen tulen tekemään. En halua olla ihmisen kanssa, joka rakastaakin, mutta ei pysy housuissaan. Näitä ihmisiä on nykyään paljon.

    Pettäjät eivät vain ymmärrä kuinka sellainen asia, joka heille ei ole tärkeä eli nämä kakkoset voi olla niin suuri asia toiselle. Eli he kuvittelevat, että kun pettävät ja heillä ei ole tunteita mukana, niin se ei ole paha toista kohtaan. Vanha kyllä olen, mutta patjana en ole koskaan ollut, enkä tule olemaan kuten te kakkoset.

    Äänestä

  • itse, kirjoitti:

    miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista?

    Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole?

    "miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista? Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole? "

    Koska se toinen nainen ei huoli sitä itselleen. Miksi ihmeessä huolisi kukaam pettävää miestä jolla on naisia vähän joka paikkakunnalla? Paitsi tietenkin vaimo huolii hänet koska uskoo että kyllä se mies rakastaa kun se ei ole jättänyt =D. Jos sillä miehellä tunteita olis vaimoa kohtaan niin kyllä se kunnioittas vaimoaan eikä pettäisi tätä.

    Äänestä

  • toinen nainen kirjoitti:

    "miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista? Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole? "

    Koska se toinen nainen ei huoli sitä itselleen. Miksi ihmeessä huolisi kukaam pettävää miestä jolla on naisia vähän joka paikkakunnalla? Paitsi tietenkin vaimo huolii hänet koska uskoo että kyllä se mies rakastaa kun se ei ole jättänyt =D. Jos sillä miehellä tunteita olis vaimoa kohtaan niin kyllä se kunnioittas vaimoaan eikä pettäisi tätä.

    mieltä etteivät miehet kykene eroamaan omasta tahdostaan ja halustaan vaikka ovat niin tyytymättömiä vaimoonsa ja elämäänsä?

    Jos miehelle ainoa syy erota on se uusi, minkälaisia miehiä he sitten ovat, avuttomia repuuseja, tahdottomia nahjuksia, kykenemättömiä omiin päätöksiin, riippuvaisia vaimoistaan?

    Äänestä

  • toinen nainen kirjoitti:

    "miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista? Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole? "

    Koska se toinen nainen ei huoli sitä itselleen. Miksi ihmeessä huolisi kukaam pettävää miestä jolla on naisia vähän joka paikkakunnalla? Paitsi tietenkin vaimo huolii hänet koska uskoo että kyllä se mies rakastaa kun se ei ole jättänyt =D. Jos sillä miehellä tunteita olis vaimoa kohtaan niin kyllä se kunnioittas vaimoaan eikä pettäisi tätä.

    Se toinen nainen huolii oman itsetuntonsa pönkittämiseen. Nämä kevytkenkäiset naiset titävät erittäin hyvin pettäjän perheelämästä? Uskovat ehkä kaiken mitä heille kerrotaan.

    Äänestä

  • toinen nainen kirjoitti:

    "miksi se aviopuoliso ei eroa siitä vaimostaan ja valitse kaltaistasi ihanaa naista? Miksi tosiaan ei eroa jos tunteita ei ole? "

    Koska se toinen nainen ei huoli sitä itselleen. Miksi ihmeessä huolisi kukaam pettävää miestä jolla on naisia vähän joka paikkakunnalla? Paitsi tietenkin vaimo huolii hänet koska uskoo että kyllä se mies rakastaa kun se ei ole jättänyt =D. Jos sillä miehellä tunteita olis vaimoa kohtaan niin kyllä se kunnioittas vaimoaan eikä pettäisi tätä.

    miehet voivat pettää, vaikka rakastaisivat.

    ETTÄ niin myös naiset!

    Pettäminen ei ole rakastamista, se on hetkellistä mielihyvää.

    Valitse niistä sitten itse se parempi, jos pystyt :)


    ps. Mielenrauhan voi löytää, kun tarpeeksi etsii.

    Äänestä

  • se edell... kirjoitti:

    näistä pettäjistä käy kakkosten luona vain sen jännityksen, vaihtelun ja sen uutuuden vuoksi. Tiedän itse vuosia työskenneltyäni alalla, jossa tapasin paljon miehiä. Näillä asiat kotona ok, mutta silti mentiin vieraisiin ja haettiin näiltä sitä... Aina nämä kakkoset eivät heidän vaimoihiinsa verrattuna päässeet edes ulkonäöltään, mutta kelpasi miehille paremman puutteessa.

    Itselläni on nimenomaan kokemusta seuraamalla toisten suhteita sekä omasta kokemuksesta. Se, että toinen menee vieraisiin, ei tarkoita aina sitä, että rakastutaan, varsinkaan miehen puolelta. Tietenkin on sellaisiakin, mutta vähemmän nykypäivänä. Miehet hakevat ainoastaan sitä vaihtelua ja siihen kelpaa vähän huonompikin.

    Tiedän juuri mitä puolisoni ajattelee minusta. Olen tiennyt aina. Nytkään hän ei mistään hinnasta halua lopettaa liittoamme, mutta hänen ei sitä tarvitse tehdä, koska minä sen tulen tekemään. En halua olla ihmisen kanssa, joka rakastaakin, mutta ei pysy housuissaan. Näitä ihmisiä on nykyään paljon.

    Pettäjät eivät vain ymmärrä kuinka sellainen asia, joka heille ei ole tärkeä eli nämä kakkoset voi olla niin suuri asia toiselle. Eli he kuvittelevat, että kun pettävät ja heillä ei ole tunteita mukana, niin se ei ole paha toista kohtaan. Vanha kyllä olen, mutta patjana en ole koskaan ollut, enkä tule olemaan kuten te kakkoset.

    ei ole rakkautta sillä usein pettäjämies pitää vaimoaan äitinä.
    Äitinä joka huolehtii kaikesta ja pettäjämies juoksee kakkosen luona koska hänhän on "poikamies",kuten ex-mieheni valehteli kakkoselleen.
    Käytti vaan hyväkseen ja meinas viedä omaisuuden lisäksi mielenterveyteni.

    Äänestä

  • se on loppu kirjoitti:

    ei ole rakkautta sillä usein pettäjämies pitää vaimoaan äitinä.
    Äitinä joka huolehtii kaikesta ja pettäjämies juoksee kakkosen luona koska hänhän on "poikamies",kuten ex-mieheni valehteli kakkoselleen.
    Käytti vaan hyväkseen ja meinas viedä omaisuuden lisäksi mielenterveyteni.

    ole rakkautta, mutta nämä asiat pitää osata erottaa. Mikäli toista rakastaa, voi uhrautuakin vähän, mutta jatkuva kynnysmatto ei saa olla. Olen itse tämän huomannut kantapäänkautta

    Äänestä

Privaatti touhuihin olet jo koukussa ettet kykene elään mitään arkista parisuhdetta.

Yks kaks kaunis kerta kukaan ei haluakkaan enään sinua sillä hehkeys ei kestä ikuisuutta. Jos noin paljon tehdään muutakin niin johan vaimojen täytyy tietää että miehellänsä on jokin huora kuvioissa. Ei kukaan voi niin tetämättömämn tyhmä olla. Ehkä niillä vaimoillakin on rakastaja. Ne vaimot saattavat tyydyttää seksi tarpeensa ihan muualla kuin surkeen äijänsä kanssa. Eikö tämmöinen ole tullut koskaan mieleesi?

Tosiassa olet katkera kun et saa ketään vapaata miestä kiinnostuun itsestäsi. Olet todellisesti hylkiö joka kostaa kaikki naimalla pakonomaisesti juuri ukkomiesten kanssa. Narsistinen ihminen joka on katkera siitä ettei kukaan todellisuudessa ole sinusta kiinnostunut vaan siitä mitä jalkovälissäsi on. Ja tottakai huoralle pitää korvata jotenkin tai muuten tulisi huono- omatunto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kakkonen kertoo kirjoitti:

Olen siis ns. kakkonen. Saan jonkinlaista tyydytystä heikolle itsetunnolleni siitä että voin viedä miehen joltain toiselta naiselta. Haluan kokemuksia mahdollisimman monen varatun miehen kanssa, en voi lopettaa, koska tuntuu hyvältä. On ihanaa olla haluttavampi kuin se miehen oma vaimo, eihän se mies muuten vaimoansa pettäisi minun kanssani.

Parisuhde minua ei kiinnosta koska silloin en enää pystyisi saamaan huomiota muilta miehiltä, olen kuitenkin sellainen etten pystyisi pettämään niin siksi.

Ukoistanne teidän ei tarvi olla huolissaan, koska vaikka joskus vielä parisuhteen haluaisin, niin pettävää miestä en halua.

Joskus ärsyttää kun vaimot täällä tietämättömänä kirjoittelee kuinka toiset naiset ovat jotain "panopuita" pelkästään. Ehkä vaimot ovat sitten menettäneet kyvyn nauttia seksistä, sillä ainakin minä nautin seksistä enkä pidä itseäni minään panopuuna. Ja kyllähän me tehdään paljon muutakin kuin pannaan... vietetään mökki-iltoja, käydään laskettelemassa, syömässä, ulkomaanmatkoilla yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu