Sonera myi tele finland asikaspalvelun manpowerille, joka aloitti yt neuvottelut heti. Loimaan kaupunki sponssas yritystä 90000e ja nyt kaikki työpaikat lähtee. Hienosti Sonera pesee kätensä yt-neuvotteluista. Yksi soneran pomo kommentoi tapausta sanoin: bisnes on bisnes, mooses on mooses. Lisää asiasta voi lukea Loimaan lehdestä.
Sonera pesee kätensä yt-neuvotteluista
9
3698
Vastaukset
- sitä on liikeellä
Elisa myi asennuksen Relacomille joka sitten potki 5kk päästä asenuksen pihalle. Se on tämän ajan tyyli
- PERSE
Potkin Elisan pihalle ja jos mahdollista vielä kauemmas, heidän laskutussekoilujensa takia ja se oli myös viimeinen määräaikaissopimus minkä teen yhdenkään operaattorin kanssa, mitään merkitystähän tällä ei ole mutta...jos kaikki vittuuntuneet asiakkaat tekisivät samoin niin silloin sillä ehkä olisi.
- ....
Näin se menee, kun irtisanomissuoja on liian vahva ja pitäisi tehdä kannattavaa liiketoimintaa myös jatkossa.
- kypsä
mene saksaan kysymään onko irtisanomissuoja liian vahva... rnk.
- 013
Onko työntekijä liian vahvoilla nykyään sun mielestä poroporvari PASKAHOUSU??? Irtisanomis tapoja on monia tämän olisi voin hoitaa myös kunniakaasti päätökseen.
- jaa
änestekää perus sumalaisia emme ole rastija minä ainakin hyväkysyn kaikki maahan muutajat tervetuleksitähän maahan haluan kansaivälisyytä tähän maahan
- omistajan_vastuu
Se on sun vikas. Olet firman omistaja - tee jotain!
- ja kättele kunnolla
Etsi se pomo käsiisi ja rankaise, ei tietenkään mitään tappohommia, mutta pistä pientä 'pelkoa perseeseen'. Miksi hän saisi nauttia turvallisen Suomen oloista.
- ei juma....
Hehhheehhheee :) Soneralla ei kai koskaan ole osattu toimialaosaamista :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38112556Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2675508Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2254025Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2542947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192050Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191884Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167963Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59783