mikä on niin vaikeeta,kun ei ne kuvat häviä sieltä kännykästä ja äijä ei mukamas ole kiinnostunu musta yhtään.ihme touhua...pitääkö polvilleen heittää ja rukoilla vai mitä hittoo pitää tehdä.onko se ny normaalia,että toinen sääsätää mun kuvat ja kuitenkaan ei halua olla tekemisissä mun kanssa enää?
0n se vaikeeta
yks vaan...
7892
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sehän kertoo totuuden, jos ei tahdo olla, ja nähdä sua, siinä pitäisi uskoa sanojaa, tai jos ei vaikka sanokkaan, kyllä sen tuntee ,missä mennään, siis ei ainakaan rukoilla miestä jatkamaan, huh.Miten ne kuvat asiaan liittyy,ainahan niitä jää, opit vielä.
no,onhan se nyt huvittavaa,kun sillä on musta useempi kuva kännykässä ja sit sanoo ettei ole kiinnostunu musta enää.oli munkin kännyssä sen kuvia ja kun meni välit poikki,niin hävitin ne ei mua ainakaan kiinosta pitää entisen kuvia tallella koska tuskin enää tullaan yhessä olemaan.
no kaikki ajattelee erilailla...
jollekkin se ei tarkota mitään. jollekki tarkottaa!!
Ekaks tuli mieleeni, et hitostako kukaan tietää mitä toisen kännykässä milloinkin on?! Kyllä olisin ihan pirun vihainen, jos exäni nuuskis mun puhelimen läpikotaisin - eikä siellä ole edes salaisuuksia. Jotkut rajat on kuitenkin oltava oman ja yhteisen välillä. Toiseks miksi kuvat omasta historiasta pitäis hävittää?! Mulle valokuvat kertoo tarinan mun elämänkulusta iloineen ja suruineen. Ne mä pelastaisin ensimmäisenä tulipalon uhatessa. Valokuva exästä ei kerro mun tän hetkisistä tunteista häntä kohtaan vaan muistuttaa jostain mitä joskus oli. Muistot on, miksei kuvat.
siis mä en ole nuuskinu sen kännyä vaan se sano ite että sillä on mun kuvat tallella ja lähetti mullekkin jopa yhden kuvan todisteeks.ei vaan mene mun luontoon niin ei kai mä sit oon jotenkin vanhanaikanen tai jotain,mutta se vaan häiritsee mua hirveesti ei voi mitään.
suhteita on elämässä moniakin, jos aina repisi tai nykyisin muuten hävittäisi kuvat, voisi olla parempi unohtaa, mutta jos ei tunnu suhteen jälkeen pahalta kuvia pitää, antaa olla ,elämää se vain on.Päimvastoin kuvia ei voi sietää, jos vielä sattuu...
mun oli pakko hävittää sen tyypin kuvat ei kertakaikkiaan voinu pitää niitä rupee ahistaan mielettömästi.olishan se tietysti mukavaa jos vois vielä joskus nähä,mutta ei niin ei.