Vihreää hiuksissa

apua!

Putkiemme ja vetemme ansiosta pitkiin, vaaleisiin hiuksiini kerääntyy rautaa joka näkyy yököttävän vihreänä.
Ennen sain parturiltani jauhetta joka sekoitettiin veteen ja laitettiin hiuksiin vaikuttamaan..Se auttoi. mutta kyseistä ainetta ei valmisteta enää.
syväpuhdistavat shampoot eivät auta.

Joten kysyisin: Onko jollain jotain kotikonstia tai jotain muuta tuotetta millä saisin lähtemään tämän kamalan värin/aineen hiuksistani?

7

3491

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketsuppia

      kokeile ketsuppia. ystävälläni tuli kans vihreää hiuksiin jonku veden takia niin se lähti ketsupilla pois. =)

      • fhgj

        kampaamosta pitäisi saada cx coddector shamppoota ja hoitoainetta (hopeat) auttaa hyvin:)


      • ne on
        fhgj kirjoitti:

        kampaamosta pitäisi saada cx coddector shamppoota ja hoitoainetta (hopeat) auttaa hyvin:)

        just tarkoitettu metallien värjäämille hiuksille.
        Sim tuote ja kotimainen!


    • *Punatukka*

      Googlaa SIM;

      CX Corrector
      CX Corrector - ei enää vihreitä hiuksia

      Poistaa hellävaraisesti mineraalit, raskasmetallit ja viimeistelytuotteista kertyneet silikonijäänteet sekä muut epäpuhtaudet hiuksista.

      CX Corrector Mineral Removing Shampoo
      CX Corrector Mineral Removing Elixir

    • vihreät

      Meillä myös vedessä kuparia sen verran paljon, että näkyy vaaleissa hiuksissa vihertävänä. Kysyin kampaamosta, ja on kuulemma just kupari kun aiheuttaa tätä.
      Mulla oli myös nuo yllämainitut cm tuotteet, hoitoaine ihan hirveetä, tukka sen jälkeen ihan yhtä takkua ;) mutta auttoi myös jonkinverran.
      Toinen, mielestäni vielä parempi tuote oli cutrinin Anti green, shampoo. On samalla hoitava, ja lähtee vihreä pois.

      • ja correctorista

        Simin correctorin elixir EI OLE hiustenhoitoaine, vaan neste joka poistaa mineraaleja. Viime vuoden lopulla ko firmalta tuli markkinoille myös oikea hiustenhoitoaine tuohon sarjaan eli mineral removing balm. Sarjassa on siis syväpuhdistava, joka poistaa ainejäämiä, syväpuhdistava mineraaleille, mineraalin poistoneste ja mineeraaleja poistava hoitoaine. Mineraalien poistoneste on vahvin poistaja ja sitä ei ole tarkoitettu jatkuvaan käyttöön.
        Simillä on muitakin tuotteita, jotka sisältävät kompleksointiainetta, joka poistaa mineraaleja.
        Omaan tukkaasi parhaiten soveltuvat tuotteet ja tarkemman käyttöohjeet saatte Simiä myyviltä kampaajilta (tai ohjeita voi kysyä vaikka minulta sähköpostitse eli [email protected])


    • oioioi

      unohda kaikki höpötys shampoot ja ostappas askorbiinihappoa jota saa apteekista jauhemaisena. sekoitetaan veteen ja pestään pois syväpuhdistavalla shampoolla. ainut mikä oikeasti toimii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      63
      15660
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      28
      3689
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      285
      2479
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      128
      1773
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      131
      1493
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      383
      1445
    7. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1233
    8. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      13
      1183
    9. Onko PS kaaoksessa?

      Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P
      Perussuomalaiset
      76
      952
    10. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      115
      915
    Aihe