Meikäläisellä alkaa olla jokatalvinen riesa nämä pitkät flunssajaksot - ei mitään hirveän pahoja räkätauteja, vaan kevyttä kurkun käheyttä, nenä vuotaa hieman, vähän voimaton olo. Välillä luulee paranevansa, mutta turhaan. Menee 1-1,5 kk per talvi näissä merkeissä ja juoksuharjoitukset ovat jumissa.
Tätä ongelmaa ei ollut nuorempana, ilmeisesti työelämän paineet altistavat taudeille.
Flunssarokote: mitä hyviä ja huonoja puolia olette huomanneet?
Flunssarokote?
4
1474
Vastaukset
- talvet
Eiköhän nuo lauhat talvet ole suurin syy noihin jatkuviin epidemioihin. Kun ei ole syksyllä pakkasia, pöpötkään ei kuole.
- oz1
Influenssarokote torjuu tasan yhden viruksen taudin, A-viruksen aiheuttaman influenssan. Tavalliseen flunssaan siitä ei ole mitään apua.
http://www.influenssa.fi/page_flu.htm - terve toveri
Kyllä rokote mua ainakin on auttanut. Mutta kyllä myös kaikenlaisten antioksidanttien syönti. Lisäksi syön raakaa valkosipulia yhden kynnen verran joka päivä. Pöpöt pois!
Flunnsarokotetta ei ole olemassakaan vaan se on influenssarokote, influenssaviruksia on vain 3 kappaletta. Flunssaviruksia sen sijaan on satoja elikkä flunssaa ei voida torjua millään rokotteella.
Sitäpaitsi influenssarokote voi aiheuttaa otettaessa flunssaa ja muita oireaita
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962082Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121929Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2491404Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.811041Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39808- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70724