Enemmän tai vähemmän tyhmiä kysymyksiä taas. Jos lataan iPodiani (4 GB nano) tietokoneesta sen kaapelin avulla ja näytöllä on se "Älä irrota" merkki, niin mitä tapahtuu jos vaan revin sen siitä irti? Kun jos mun vaik pitää mennä jonnekin tmv, niin tapahtuuko siitä jotakin, jos vain irrotan sen?
Latauksesta irrotus?
wenya
4508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Levy voi mennä sekasin. Mun pikkusisko sai digikameransa muistikortin sekasin kun nyppäs sen irti kesken kaiken.
Ei mitään peruuttamanto tapahdu.
Ei kai se niin kauan kestä, että painaa sitä ejectiä?
Hei vielä tyhmempiä kysymyksiä, mitä meinaat ejctillä? : D
sehän on sama kuin: Anna levy. Painike löytyy ainakin iTunes-ikkunan oikeassa alakulmassa.
Käyttöjärjestelmätasolla voi myös vaikka hinata kuvake Roskikseen tai vain tökätä Finderissa levyn nimen perässä näkyvää kolmion tapaista. Temppu on onnistunut kun irrotuskielto katoaa.
Eject-symboli: viiva jonka päällä on kolmio. Löytyy VHS-nauhureista, DVD-soittimista ja vähän kaikesta mikä ottaa ulkoisen median sisäänsä.
Jos oot sallinu iPodin levyn käytön, niin silloin se eject ei riitä vaan sun on käytettävä Windowsin "Poista laite turvallisesti" -systeemiä. Mac OS X:ssä toimii oli sallittu tai ei.