Kun on vatsaa ja persausta kertynyt parikymmentä kiloa ylimääräistä voiko silti kuvitella sukeltavansa? Kunto kyllä on ihan hyvä ja terveys, mutta löytyykö sopivaa märkäpukua ikinä?? Pituutta on 176 cm. ja normaalit vaatteet ovat kokoa 48/50.
Ylimääräistä on kertynyt...
7
1509
Vastaukset
- spallero
176 senttiä, mutta mites sitä painoa?
No joo, kyllä niitä märkäpukuja löytyy, vaikka sellaista makkarankuorta eivät kaikki haluakaan käyttää. - Siipisimppu
Jos et muuten löydä sopivaa pukua, voit ainakin teettää oman puvun. Siitä ei tarvitse tulla mielettömän paljon kalliimpi, kuin valmis puku. Esimerkiksi Finnsuit tekee mittatilauspukuja ja internetistä löydät lisää yrityksiä. Myös kuivapukuja.
- TJ..
Markista ei kannata teettaa, suoraan kuivapukulinjalle jos kerran on raatalille asiaa.
Sori aakkoset, taalla Thaimaassa ei tunneta skandinappiksia :-) - äidinkieli
TJ.. kirjoitti:
Markista ei kannata teettaa, suoraan kuivapukulinjalle jos kerran on raatalille asiaa.
Sori aakkoset, taalla Thaimaassa ei tunneta skandinappiksia :-)Katso näppistä, aivan enterin vieressä on näppäin, josta löytyy myös kaksi pistettä.
Paina siitä ja heti perään aata tai oota! Ihme ja kumma, ääkköset toimivat.
Briljeerauksena vielä, jos asiaa saksalaiselle herra Müllerille, niin sekin hoituu samasta näppäimestä. - TJ..
äidinkieli kirjoitti:
Katso näppistä, aivan enterin vieressä on näppäin, josta löytyy myös kaksi pistettä.
Paina siitä ja heti perään aata tai oota! Ihme ja kumma, ääkköset toimivat.
Briljeerauksena vielä, jos asiaa saksalaiselle herra Müllerille, niin sekin hoituu samasta näppäimestä.Olen Thaimaassa.
Takalaiset ei tunne skandinappiksia, eli enterin vieressa ei ole a:ta vaan '.
Ja ennen kuin vastaat mitaan idioottimaista niin kasvata itsellesi aivot ja opettele kayttamaan niita! - kielipoliisi
TJ.. kirjoitti:
Olen Thaimaassa.
Takalaiset ei tunne skandinappiksia, eli enterin vieressa ei ole a:ta vaan '.
Ja ennen kuin vastaat mitaan idioottimaista niin kasvata itsellesi aivot ja opettele kayttamaan niita!Eihän A ole skandinäppiksessäkään enterin vieressä, vaan aivan toisessa laidassa caps lockin vieressä.
Katso nyt vielä näppistäsi, varmaankin siellä vinku-intiassakin enter on kahden näppäinrivin korkuinen ja siellä ylemmällä rivillä enteristä yksi vasemmalle on näppäin, josta löytyy merkit: ¨ ^ ~
Onko liian vaikea painaa kerran sitä nappia ja seuraavaksi A:ta, niin ruutuun ilmestyykin Ä. - TJ..
kielipoliisi kirjoitti:
Eihän A ole skandinäppiksessäkään enterin vieressä, vaan aivan toisessa laidassa caps lockin vieressä.
Katso nyt vielä näppistäsi, varmaankin siellä vinku-intiassakin enter on kahden näppäinrivin korkuinen ja siellä ylemmällä rivillä enteristä yksi vasemmalle on näppäin, josta löytyy merkit: ¨ ^ ~
Onko liian vaikea painaa kerran sitä nappia ja seuraavaksi A:ta, niin ruutuun ilmestyykin Ä.Lähdeppä aikasi kuluksi Thaimaahan tutustumaan sikäläisiin näppiksiin niin voisi viestin sisältö aueta JOPA sinulle (tai ehkä ei sittenkään....).
Niiden näppikset on nimittäin täynnä kaikenlaisia matolaumoja eikä niihin mahdu enää skandeja. Eikä niillä oikeasti ole edes mitään tarvetta meikäläisten erikoismerkeille. Ja ei, siinä enterin vieressä EI OLLUT ihailemaasi ¨ ^ ~ näppäintä!
Teksti on sitäpaitsi täysin ymmärrettävää ilman pisteitäkin jos vaan tahtoa riittää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1158197Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4157418Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804684Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294449Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-74009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032819- 1172664
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332585Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232244Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m22107