Aina kun on sinut yksinelon kanssa, niin joku ihastuttava nainen ilmestyy aivan puun takaa ja sekoittaa koko pakan. Sitten ne aina kuitenkin häipyy, tuntuu että joku on suunnitellu tän.
Miksi aina käy näin?
Too good to be true
2544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sanos muuta. Erosin melkein puoli vuotta sitten ja olen elellyt kaksin tyttäreni kanssa, mut nyt sitten naapuritaloon muutti mies, joka on sekoittanut mun pään ihan täysin. Kaikenlisäksi mies ei olekaan vapaa, toisin kuin luulin. Just kun oli kaikki hyvin yksinäni, niin nyt sitten ei mistään tule mitään, kun ajattelen tätä miestä koko ajan.
Kiva huomata että on muitakin. Se on vaan niin väärin. Just kun on onnellinen ja kaikki on hallinnassa niin kaikki taas sekoaa ja pitää alottaa alusta. Tää on ku korttitalon rakennusta. Joskus se romahtaa kuiteski. Löytäis edes liimaa.