Kitaran tuunaaminen

Niin, että ekaks kysyn et löytyyks semmossia alle 100 euron kitaroita, joita vois sitte vähän tuunata, eikä ois pelkoo, et nyt hyvän kitaran hajottais. JA seki on jääny mieltä painamaan, että voiks sähkökitaraa maalata uudestaan.
5401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Halvimpia Harley Bentoneita saat Saksasta alta satasella ja on suorastaan pakko vähä tuunata.
Rakennussarjastrato on postikuluineen satasen, ja sitä saa maalata mielin määrin.

Äänestä

musitaakseni näin erään varastomyymälän mainoksen jossa akustisia kitaraoita myytiin 20e:llä ja sähkökitaroita olikohan se 40 tai 50e.

Äänestä
  • Aika karseita jyhmäkkeitä, oli kitara ja vahvari jotain alle satasen.
    Mutta niillä ei oikein säätämälläkään olis pystyny soittaan, toisin kuin Bentoneilla.

    Kirpparille vaan.

    Äänestä

mutta vaikeaa se on. ruiskulla ja 2-komponentti maaleilla saa hyvää aikaan. Spray kannuilla kun tekee niin pinta jää vähän pehmeäksi. Mutta samapa kai tuo on kun noin halpaa kitaraa maalaa. tarkoitus taitaa olla kuitenkin että pääsee kokeilemaan.

Äänestä

williams
ei haitta vaikka menee pilalle ku on niin paska !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hulabalaluu kirjoitti:

Niin, että ekaks kysyn et löytyyks semmossia alle 100 euron kitaroita, joita vois sitte vähän tuunata, eikä ois pelkoo, et nyt hyvän kitaran hajottais. JA seki on jääny mieltä painamaan, että voiks sähkökitaraa maalata uudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu