Reissu edessä ja tarkoitus on käydä Haaparannassa. Mistä sieltä voi ostaa koiranruokaa, esim. Royal Canin tai muita tunnettuja merkkejä? Minkälaisissa hinnoissa pyörivät ja voiko siellä maksaa euroilla, pankkikortilla/visalla? Kiitos jos vaivaudut vastaamaan!
Neuvoa
5
4014
Vastaukset
- sdjflsjflksjf
Ikean vieressä on Ikano-liikekeskus, jossa on mm. iso eläinkauppa - sieltä löytyy - ja jos ei löydy, niin kaupungilta löytyy muitakin eläinkauppoja.
- tietoa
Hund & Jakt on edullisin http://www.hundochjakt.se/
Canami, Nutra Nuggets Liikkeessä puhutaan suomea
Dogmagazinet on uusin eläinkauppa, sieltä saa Royal Canin, Hills, Pro Formance Joskus hakusessa on suomea taitava myyjä. iso pussi Pro Formance maksoi 390 kruunua http://www.djurmagazinet.se/about/butiker.htm
Molemmissa käy Visa. - mimmu
kelpaavat. Kruunuja ei tarvitse etukäteen vaihtaa, kuten jotkut ovat turhaa tehneet. Visan lisäksi myös suomalainen pankkikortti käy useimmissa liikkeissä.
- ...
Ikanon kiinteistössä olevan liikkeen nimi on Djurmagazinet, ei Dogmagazinet :)
Siellä on valinnan varaa kyllä, vasta tuli haettua sieltä omalle mustille 15 kg ProPlan -nappuloita, jotain 400 kruunun pintaan oli, ehkä allekin, en muista tarkalleen.
Djurmagazinetissa käy kyllä Visa, mutta suomalainen pankkikortti ei, kuten ei muissakaan Ikanon kaupoissa.
Totta on kyllä että Hund & Jakt on kaiketi halvin alan liike, tosin se on vähän syrjemmässä keskustasta, eli pitää tietää että sellainenkin on olemassa että tietää siellä poiketa :)
http://www.hundochjakt.se/
Sitten on vielä Arken, joka on Ica Supermarketin ja Folkets Husin vieressä. Siellä on aina puhuttu suomea.
http://www.arkenbutikerna.se/
Huoletta voi euroja kantaa mukanaan, jokainen kauppa ottaa Haaparannalla ne vastaan. Ei kannata luottaa siihen että käykö suomalainen pankkikortti, kun useissa paikoissa ei käy.
- ;;);)
Terppa!:D
Ikean vieressä on ikano jossa on Djurmagazinet (en tiiä miten kirjotettaan:D).Siellä on sen merkkisiä ja siellä on näyte pussejaki hinta luokka on ainaki kissoille tavalllinen vai pieni pussi maksaa noin. 5euroa. Haaparannalla voi maksaa euroilla, mutta kannattaa maksaa mieluummiin kruunuilla(kurssi parempi:p) :>:>:>:>:
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645150Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662347- 2622342
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362329Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191564Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191438Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491028- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927