tuliaisia ulkomailta? tapailuvaiheessa vaiko vasta seurusteluvaiheessa kun jo tunnetaan kunnolla? tuotko ylipäätään helposti tuliaisia vai pitääkö jo syvemminkin olla tunteet mukana? itse sain n 1kk tapailun jälkeen aika eroottisen ja kauniin koriste-esineen... juttu loppu sit tästä 1 kk päästä.. itse ainakin koen että pitäisi tuntea toista jo paremmin ja itse toisin tuliaisia jos oisin varma et jutusta on pidemmälle ja osoitus että haluaa toiseen jo vähän vakavemminkin sitoutua.. mut mites on miesten laita??
kuinka nopeasti
tuot naisellesi
7442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joskus tuliaisia matkalta tai vain tapaamaan mennessä ilman ajatuksia siitä, tuleeko siitä suhteesta sittenkään mitään. On vain joskus niin mukava olo, että ostaa naiselle jotakin, jopa silloin kun vasta ensi kerran tapaa.
Joskus taas ajattelee, että ei ole sopivaa nyt seurustelukumppanille tarjolla, mitä tahansa en halua ostaa, ja niin tulen tyhjin käsin. Siis pitää olla vähän rentoa hulluutta ja hulluttelua mukana, muuten on liian tosikko ja yrittää löytää täsmälahjaa.
niin musta ainakin kortin voi lähettää aina, ihan siinä missä kavereillekin ja voihan sitä esim. suklaata tuoda jne...vaikka ihan jo tapailuvaiheessa, jos edes yhtään toista tuntee. Ja tottakai, jos löytää jotain erikoista, juuri siihen ihmiseen liittyvää, sen persoonaan sopivaa, tai harrastuksiin tai mielenkiinnonkohteisiin kuuluvaa, niin mun mielestä se on huomionosoituksena ihan sallittua. Ajattelisin, että miehet varmaan miettii enemmän, naiset taas vaan ostaa.
se menis sillee, et jos näkis jossai huitsun kuitukassa haahuillessaan vaiks toripöydällä jotai, josta tulis joku henkilö mieleen, nii tää ottais ja toimittais sen perille.
se olis ton vaikeempaa.
etsimällä harvoin edes löytää mitään niin hyviä tuliaisia tai lahjoja kuin just ihan sattumalta...
nostat kohua Sitä enemmän ihastuksesi epäilee sua...
Eli asiat menee näissä muistamisasioissakin juuri päinvastoin kuin itse ajattelisi.
Jos molemmilla osapuolilla on aivot narikassa, niin tällöin tulos on täydellinen myös tuliaisten antamisten tai antamatta jättämisten suhteen riippumatta siitä, että ollaanko tunnettu tunti tai vuosi.
Kun molemmat osapuolet tai toinen osapuoli eli usein juuri nainen ajattelee eli epäilee toisen osapuolen hyviä tarkoitusperiä, niin eihän nämä ihmissuhdeasiat tule koskaan kantamaan alkuaan pidemmälle... oli siinä sitten tapailtu enemmän eli vähemmän...
Tuliaisten hankkiminen tuo aina kylmän tuskanhien otsalleni. Inhoan shoppailua ja mielikuvitukseni lahjojen suhteen on surkea. Naiset pitävät tuoksuista, mutta kun minä inhoan niitä, en niitä periaatteesta osta.
Toisaalta olen elämäni aikana ollut niin paljon naisten kanssa tekemisissä, että tiedän naisten olevan persoja lahjoille. Prinsessamaisimmat jopa vaativat niitä. Koska haluan olla herrasmies, pakotan itseni lahjusten hankintaan.
Mutta kuinka nopeasti? No heti tietenkin. Tapailuvaiheessahan naiseen täytyy tehdä positiivinen vaikutus kaikin keinoin ja tässä on yksi. Tosin ei parane ostaa mitään kallista tai intiimiä, ennemmin jotain persoonallista.
Tuliaisia tms. lahjoja ei anneta lainkaan sellaisille naisille, jotka haiskahtavat roikkujilta.