Eli kysymykseni voi kuulostaa hassulta. Tarkoitus olisi meikkailla anoppini hänen syntymäpäivänä iltaa varten. Haluaisin hänen näyttävän parhaimmaltaan silloin. Hän ei ole koskaan harrastanut ihon kuorintaa. Ajattelin että se voisi kirkastaa hänen ihoansa? Ja olla hyvä juttu ajatellen lopputulosta! Kuinka usein yleensä vanhempaa ihoa voi kuoria? Hän on ikäisekseen nuoren näköinen (viiden kympin keskivaiheilla). Meikki muuten minulla on tiedossa mutta muutoin olisi mukava kuulla ideoita miten parantaisin lopputulosta mm. ihonhoidolla?! Kiitos jo etukäteen! Haluan tehdä hänen illastaan parhaan mahdollisen!
Vanhan ihon kuoriminen?
tummatus
6626
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Osta anopillesi lahjakortti kosmetologille ja suuntaa auttamishalusi sellaisiin asioihin, jotka oikeasti osaat. Anoppisi syntymäpäivä ei ole oikea hetki leikkiä kosmetologia.
Ei minusta lainkaan lapsellista. Kuoriminen tapahtuisi tietysti kaupan kuorinta aineella. Ja minusta se olisi paljon mukavampaa viettää yhteinen ilta kauneuden parissa kun kiikuttaa anoppi kosmetologille nypittäväksi super kalliista hinnasta.
Idea on ihan mainio ja tarkoituskin hyvä. Olet sisäistänyt lauman jäsenyyden.
Se arveluttava asia on ikääntyvän naisen kasvojen iho, kun se voi olla hyvinkin vaikea hoidettava ja myös arka aihealue. Monet vaihdevuosi-ikäiset kärsivät jos jonkinlaisista iho-oireista ja herkkyyksistä.
Suhtaudu anoppiisi kuten äitiisi, tietynlaisella kunnioituksella.
kuinkahan pian synttärit ovat? Nimittäin yksi erittäin hyvä kuorinta-ainesetti on Lorealin Renoviste. Se on kotona suoritettava kemiallinen kuorinta, sisältää glykolihappoa. Mutta toi kestää vähintään neljä viikkoa. Toki yhdenkin kuorinnan jälkeen iho näyttää nuoremmalta ja tuntuu ihanan pehmeältä! Suosittelen! Hinta on n. 20 euroa ja ainakin sokokselta saa, varmaan muistakin marketeista. Viettäkää kiva ilta! Ostakaa vaikka mansikoita ja muita marjoja ja hedelmiä ja kuohista! :)
jysäys! Olihan viestisi vitsi, olihan? Ymmärtäisin jos kyse olisi kahdeksankymppisen oikeasti herkästä ja ohentuneesta ihosta. Alta kuusikymppinen anoppi ei ole vanha.
kysymykseni! Ymmärräthän että tarkoitukseni on kuitenkin hyvä? Eri-ikäisiä ihoja täytyy tietääkseni hoitaa myös eritavoin!