Niin haluaisin ottaa napalävistyksen. Tietääkö joku hyvän liikkeen jossa on ammattilaisia ja pieni riski saada tulehduksia yms.... Kiitos jo etukäteen.
Lävistysliike Turussa
minnä
191832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Skin Craft
http://www.skincraft.net/
Juu menen varmaan sit sinne ottamaan lävistyksen :)
joo mä kävin kanssa skin craftissa, ja suosittelen sitä lämpimästi. hauskanen ilmapiiri ja mukava lävistäjä.
Kävin sitten Skinissa ja äiti enkä minä eikä mun isä pitäneet paikasta. Lävistäjä joku läski eikä edes hymyile ja paikka joku likainen..hyi
no jopas pomppas. sekö vaikuttaa sun valintaas, onko lävistäjä läski vai ei. tiedän ketä tarkoitat, ja kyllä hän mulle oli tosi mukava, vaikkei mua lävistänytkään, vaan se toinen lävistäjä.
ei ole käynyt Skin Craftissa päinkään. =D Niin mettään meni paikan kuvaus!
ja piti vielä lisätä, että onhan noi tatuointi ja lävistysputiikit aina tuollaisia omanlaisia liikkeitä, mut lähes kaikki samantyylisiä.
Kyl olen käynyt ja kamala paikka. En mä välitä siitä oliko se läski mut se oli muutenkin jotenkin outo. Ei pahalla mutta luulisi että olisi siisti paikka tai jotain. Se nainen olis voinut edes hymyillä.Anteeksi ei ollut tarkoitus loukata.
ite ainakin ku kävin skin craftissa, sain sellaisen mielikuvan et paikka oli rakkaudella pidetty, ja henkilökunta just sellaista kuin kaikissa tatska-liikkeissä onkin. eli työlleen omistautuneita. luulempa et saat etsiä jokusen tovin jos meinaat löytää alan liikkeen jossa on steriilin valkoista jne jne jne.
Ovatko kaikki liikkeet sit sellaisia? Siis oikeasti? Kun katsokas olin ekaa kertaa sellaises paikas ja se oli vähän järkytys..pitää kai tottua.. mut kai se on luotettava liike? Siis silleen etten saisi mitään sairauskia jne..??? Ja kannattaako sittenkin ottaa lävistyksen sielt???
on ainakin tosi kehuttu paikka, mut onhan niitä muitakin kehuttuja paikkoja turussa, kuten individual ink, mut tulet törmäämään samanlaiseen tunnelmaan kuin skin craftissakin. kyllä mun mielestä ne kaikki on saman henkisiä, ja siinä mun mielestä on just se uskottavuus. jos lävistäjällä ei itellä oo yhtään lävistystä, tai jos tatuoija on pieni silmälasipäinen mies millä on puku päällä(anteeks tollainen lokerointi) , ni en mä välttämättä antais lävistää tai tatuoida ainakaan itteeni. kyllä skin craft ja muut turussa olevat alan liikkeet on kaikki kunnolllisia, mut ite kannatan sc:a
Juu, mut onko itselläsi jotain lävistyksiä ja tatuointeja? Ja ovatko ne koskaan tulehtunu?
joo mulla on tuliterä kielilävistys, ja myös tatuointi, molemmat on otettu sc:ssa. myös joskus otin korvaan rustoon korun, ja sekin samaisessa paikassa.
enkä kyl kehuis sitä paikkaa jos tulehtuneita olisivat olleet. aika pitkälle tää lävistys- ja tatuointikuviot menee sen mukaan, että miten niitä hoitaa, ja kuinka paljon jaksaa noudattaa hoito-ohjeita.
Juu, kiitti avusta :) Mietin viel et otanko sit napalävistyksen vai en :D
hyvinkäältä löytyy semmoinen paikka kuin KinkyMouseTattoo ja se on just sellainen sairaala fiilis mesta ja steriili että jos sellaista haluat... toisaalta sinne on sieltä turusta pitkä matka
kävin ottamassa napakorun sc:ssä.Suosittelen!
(Toisin kuin sitä toista puutorin luona olevaa..)
SC=Hyvä ilmapiirinen paikka kera hyvän asiakaspalvelun.Siistipaikka.Hintalaatusuhde ok.Yms.=)PS.Eikä se napakorun laittaminen tuntunut kuin vähän..Ainoa mikä vähän harmittaa on,että ei saisi uida 3-4viikkoon.
Mitäs sc:ssä maksaa kielikorun laitto? Mitään tietoa?
kielikoru skin craftissa maksaa 35 euroa, eli on hullun halpa, ja sit siihen pitää vielä ostaa se lyhyempi koru myöhemmin, jos haluaa vaihtaa..
south beach style, foorumissa.