siis onko mitään toivoa tälläsen isomman äidin löytää mammavaatteita?!?!? housut oli ennen raskautta kokoa 46-48 ja nyt farkut ahdistaa vyötäröltä... onko missään myytävänä isojen ja kauniiden naisten mammavaatteita?!?!?
mammavaatteita?!??!
odottava ISO
3472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hennes & Mauritzilla ja Lindexillä ainakin mukavia äitiysvaatteita :)
Heips. Muuten en osaa auttaa mutta tässä hyväksi todettu vinkki. Mulla oli kahdet tällaiset housut kesällä.. eli tavalliset puuvillaiset löysät kesähousut. Sivusaumasta auki n. 20 senttiä ja siihen trikoosta sellanen "kiila". Kiilan yläpäähän kuminauhakuja ja siitä pujotetaan reikäkuminauhaa, toinenpää kuminauhasta tietenki ommellaan kiinni ja toiseen reunaan nappi. Kätevä löysytellä tarpeen mukaan ;)
Kävin tänään HM:ssä. Heidän äitiysvaatteensa olivat minulle liian pieniä. Any ideas mistä voisi etsiä TURKU-SALO-HELSINKI -akselilla? Koko normaalisti 48/50.