UUSI MUOTI!!!

muodikas (jos vaan voi=))

Eli nyt on tosi neuvot tarpeessa!!!!
Lapsilla ja nuorillahan oli/on muotii esim. pillifarkut, repun sijasta laukku, hupparit jne. ja se muoti varmaan on viellä vähän aikaa, mutta mikä sitten tulee/on tullut jo??? Haluasin teitää, koska ollen aina jälessä! Esim. pillirakut löysin vasta noin kuukais sitten ja laukkuukaan en oo viellä hankkinu joten nyt kesän ja kevään aikana pitää hankkii kaikki syksylle!!! Ja sitten vaikka tää on pukeutumis palsta niin voisitte silti kertoo myös tulevan meikein, hiukset, kengät, laukut ym.
-Kiitos kaikille ketkä vastaa mulle-

6

1498

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aaaaaa

      ei kyllä oo muotia mikään.. Paljonkohan sitä ikää sulla on? 10v??

      • NÄSÄVIISAILLE!!!

        mulla on ikää 14!!!!!!
        Ja halusin tietää mikä tulee oleen muotii, kun viime loppukesästä tuli pillifarkut ja on ollu tähän päivään asti ja hupparit ym. (mitkä kaikki kerroin viime viestissä) niin mikä tulee olemaan ensi kesällä, syksyllä ja talvella???


    • yksi vain......

      Se on opetella kirjoittamaan oikein! 14!!!!!!!!!! -vuotiaan pitäisi kyllä osata jo kirjoittaa. Keskity vain kouluun.

      • ---

        Tuo tyttö on oikeesti 10-vuotias, tiedän sen koska olen hänen siskonsa ja näin kun hän kirjoitti viestinsä=) Valehtili vaan olevansa jo 10..


    • aicuinen

      Säälittävää tuollainen muodin perässä juokseminen, eikö sulla lapsiraukka ole omaa tyyliä? Onko se nyt niin "siistiä" olla joku massateini ja pukeutua aina samalla tavalla kuin muutkin? Sitäpaitsi nuo ns. muotivaatteet eivät tod. sovi kaikille joten kannattaa ensin vilkaista peiliin ennen kuin menee ostamaan jonkun muotireleen, jotenkin tuntuu ettei useimmilla teineillä ole minkäänlaista itsekritiikkiä. Esimerkkinä mainittakoon nuo pillifarkut, karmean näköistä kun esim. joku "läskipersekääpiö" kiskoo sellaiset jalkaansa koska ne eivät sovi jokaiselle vartalotyypille.

      • ???

        Et kyllä kovin aikuiselta kuulosta. Kannaattaako murrosikäiselle vihjata, että juuri hän saattaa olla "läskipersekääpiö" jolla ei ole itsekritiikkiä? Sitäpaitsi monille on jossain 10-14 ikäisenä tarve olla niinkuin kaikki muutkin. Kyllä se oma tyyli siitä kehittyy. Surullista, että oma tyylisi on naljailla esimurrosikäisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      151
      2568
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      56
      1109
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      937
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      52
      808
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      83
      777
    6. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      719
    7. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      718
    8. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      162
      664
    9. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      647
    10. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      646
    11. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      646
    12. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      634
    13. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      615
    14. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      578
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      54
      568
    16. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      538
    17. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      120
      534
    18. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      519
    19. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      508
    20. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      507
    Aihe