Joko

Valtakatua on alettu lämmittämään?
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No,täytyyhän Valtakatua alkaa lämmittään,koska muutaman vuoden sisällä Kemissä voi olla keskikaupungilla asuvista asukkaista lähes 70%eläkeläisiä ja vanhuksia,jotka tarvitsevat kulkiessaan sulat kadut ja tiet jotteivät kaatuile. Eri asia on sitten riittävätkö rahat lämmitykseen,koska "takkiin" on jo nyt tullut 9miljoonaa euroa.Ihmekaupunki Kemi-nimi pitäisi mielestäni muuttaa Hölmölä-Kemi-nimeksi.Eiköhän kaupungin päättäjät ole jo siitä edestä mielestäni hölmöilleet jo aivan tarpeeksi Lumilinnoineen ja valaistuine Liikenneympyrä monumentteineen jäänsärkijä Sammosta puhumattakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄTSTEEPEE kirjoitti:

Valtakatua on alettu lämmittämään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu