kuinka ruotsin työttömien kävi?
Ruotsalainen onnitteli Kokoomusta.
Voi hemmetti, kuinka voi olla ja elää enää pienemmällä rahalla kuin minä elän, kuinka?
Luulen että peruspäiväraha pienenee ja minua pidetään koekaniinina, katotaan kuinka kauan työtön sinnittelee.
Apua.
Ruotsalainen onnitteli Kokoomusta.
Voi hemmetti, kuinka voi olla ja elää enää pienemmällä rahalla kuin minä elän, kuinka?
Luulen että peruspäiväraha pienenee ja minua pidetään koekaniinina, katotaan kuinka kauan työtön sinnittelee.
Apua.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mars mars........
jo oltaisi, kaikki työttömät jotka kelan rahoilla joutuvat epätoivoisina elelemään. Ihmettelen jos joku on niin tyhmä että kuvittelee että niillä rahoilla tulisi SUOMESSA toimeen? Suuresti kyllä ihmettelen että tämä maa missä kaikki, siis aivan kaikki, on sairaan kallista kehdataan maksaa työttömille tuollaista kelan maksamaa päivärahaa. ja sitten joku osapuoli vielä kehtaa narista siitä että joku käyttää verorahoja...kyllä on tosi sairasta porukkaa jos ihan oikeasti ajattelee että työttömien pitäisi tulla toimeen "ei millään". Täällä kun äkkiä kuolee pois tuolla ulkona ja se onkin sitten jo heitteillejättöä se.
Ihan ottaa päähän välillä lukea muutamien sairaiden sekopäiden kirjoittelua, jos tietäisin missä ovat eivät kirjoittelisi enää mitään.
Harvoin minäkin suutun mutta näitä kun lukee, että kehtaavatkin, näistä minä suutun ihan oikeasti.
Oletko miettinyt, miksi muiden pitäisi elättää sinua omalla työllään? Se raha mitä saat tulee aina muiden ihmisten työstä, ei tyhjästä. Ketä sinä olet valmis elättämään? Auta itse itseäsi ja etsi töitä, kyllä niitä on.
siis oikeesti on niitä.
missä? Odotan mielenkiinnolla. Olen koulutettu, ja työkokemusta paaljon (tosin suurin osa noita työkkärin orjatyöllistämisiä ym. kurssituksia).
Joten... sano paikka, ja minä menen. Tampereella asustelen, ja olen nuori, 25-30.v vuotias yksinelävä nainen, joten kaikki vuorotyötkin kelpaa vallan mainiosti!
Valitse vaikka noista:
http://www.mol.fi/paikat/Search.do?lang=fi&searchExecute=true&municipalities=Tampere&province=---&search=Etsi&country=---&freshness=1&duration=11&type=21&searchphrase=#resultList
Kerro sitten miksi muka yksikään ei käy?
.........idiooteille ei mitään kannata kértoa, eivät ne ymmärrä kuitenkaan.
No eikö niitä paikkoja ole tarpeeksi, mitä?