Nyt se vihdoin toteutui että saatiin porvari hallitus aikaan. Sosialistit ja kommarit teiltä lopuu leip jos ette jo kehtaa ruveta tekeen töitä eikä enään kannata ruotiinkaan muutaa kun siellä nääs ensin tajutiin saaja aikaan porvatrihallitus. Loppusi pian kaikki sosiaaliset edut ja köyhät kuolisi pois. Vanhuksille sallimme tietenkin hyvät palvelut.
Ihanaa leijonet ihanaa
Porvarihallitus
8643
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
keskustalle meni miun ääni ja olipahan huikea juttua että kokoomus veti sdp:n ohi. Loistavaa.
Keskustalle meni minunki ääneni ja oli todella kiva että kokoomus jyräsi punaiset allensa. Kait nyky nuoriso on huomannu mihin tämä maa johtaa jos punaiset saavat päätää asioistansa. Kaippa se nyt on niin että niitten tekemättömyys ja lupaukset on huomattu että eivät tee oikeastaan kansan eteen mitään vaan tavottelevat vain omia etujansa.
Mitenkäs sinä voit kuvitella että Kokoomus välittäisi muusta kuin omasta edustaan.
Siinä on sellainen puolue että itsekkyydessä menee jokaisen muun puolueen ohi.
Mutta itsekkyys, rohmuilu ja pohjaton ahneus, sehän on ajan melodia.
Sossut ovat vetäneet liian porvarillista politiikkaa, siitä johtui häviö.
Ihmiset eivät lähteneet enää äänestämään heitä, jättivät äänestämättä.
Ja porvareita silti äänestetään vaikkei edes tavata osata.
Kyllä ne sossut ja kommarit ois järjestänyt parempaa erityisopetusta kouluissamme.
Nyt loppuu kokonaan sellainenkin.
kirjoittaja olla saksalaisten jätöksiä sota ajalta,nyt on vuosi 2007,jos haluut tietää sen,jos tienaat 15000 ekua kuussa olet oikee kirjoittaan tuollaista ja jos et ole häpeä sitä äitis kautta mitä kirjoitit(Tollo)!!!!!!!!!!!
Suomeen pitäisi luoda samanlainen järjestelmä kun ameriikassa. Kaikki terveyspalvelut maksullisiksi ja koko sosiaalijärjestelmä muutettas. Kaikki köyhät jäisivät ilman hoitoa mikäli ei olisi vakuutusta yms... Tulisi työ haluja kaikille ja loppuisi sosiaalin luukulla laukkominen. Nyt jos koskaan se on mahollista muuttaa. Vähenisivät avioerot kun toinen osapuoli kulkisi töissä eikä tarvisi lasten kärsiä vanhempiensa eroista. Nykysten on niin helppoa erota kun sosiaaliluukku oikein autaa ihmisiä eroon kun tarjoaa asuntoa ja rahaa toimeen tuloon ja sitä myöten ihmiset siihen sosiaali kierteeseen että loppuvat viimesetkin työhalut.
Kaikenlaiset höperöt on nyt ku päässeet irti ja kiljumaan niitä kokoomushöperyyksiä ilmoille.
Kokoomus on tyhmien ikioma puolue.
EI kukaan viisas ihminen saarnaa mottonaan:
Kuolema köyhille.
Siis et ole kovinkaan älykäs tekstistäsi päätellen.