Olen n.40 nainen ja soittelin eräälle 28-vuotiaalle miehelle (hän ei seurustele) ja esitin tapaamista, koska en saa häntä ajatuksistani. (olin tavannut ystäväni kautta hänet).
Mies sanoi olevansa kiusaantunut, mutta ei tiennyt miksi on kiusaantunut!!??
sanoi, että kyllä me taas nähdään,kun yhteinen tuttu tulee.
Tekstasin ja sanoin etten malttaisi odottaa, niin kauan aikaa!!
sain vastauksen, että ahdistuu ja anna asian olla??!!
Onko niin, että mies ei ollut kiinnostunut, vai onko hän epävarma vai mikä ihme!!!???
Mies ei ole sporttinen, vähän kumarassa kulkee ja tekee istumatyötä, liikunta ei häntä kiinnosta. Itse olen sporttinen.
Olemme kylläkin vastakohdat.
Mies sanoi olevansa kiusaantunut, mutta ei tiennyt miksi on kiusaantunut!!??
sanoi, että kyllä me taas nähdään,kun yhteinen tuttu tulee.
Tekstasin ja sanoin etten malttaisi odottaa, niin kauan aikaa!!
sain vastauksen, että ahdistuu ja anna asian olla??!!
Onko niin, että mies ei ollut kiinnostunut, vai onko hän epävarma vai mikä ihme!!!???
Mies ei ole sporttinen, vähän kumarassa kulkee ja tekee istumatyötä, liikunta ei häntä kiinnosta. Itse olen sporttinen.
Olemme kylläkin vastakohdat.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä se on niin, ettei hän ole kiinnostunut sinun ikäisestä naisesta ja vaikka olisit nuorempikin, niin eipä kai siltikään. Jos olette vielä erityylisiäkin.
Ainakin hän on suora ja sanoo että kiusaantuu ja ahdistuu sun ehdotuksista tavata kahden. Jos hän sanoo "anna asian olla" niin kaipa sun on toteltava, eikä käydä päälle kuin yleinen syyttäjä.
Munaako olet vailla vai mikä on? Miksi haluaisit tavata sen miehen kahden? Kyllä munaa muualtakin saa, ei se ole maailman ainoa mies, u know..
Kun näette seuraavan kerran, suot hänele pieniä kohteliaisuuksia ja huomiota. Varmaan voit päätellä, onko hän kiinostunut. Koska olet noin paljon vanhempi, hänkin on varmaan aika varovainen. Ei ehkä kehtaa rueta kauhesti jallittamaan ja ei ensimmäisestä silmän iskusta näytä kiinnostustaan. Jos olette muuten tulleet hyvin toimeen ja pidätte toisistanne kavereina, en vielä luovuttaisi. Kyllä itsekkin odoattaisin aika varmat merkit ennenkuin noin 10 vuotta vanhempaa naista lähtisin piirittämään. Se että olette vähän erityyppisiä, ei mielestäni ole mikään este. En itse ainakaan ajattelisikaan unelmieni naisen puuhaavan samojen asioiden parissa kuin mitä itse teen. Kai sinulla on sentään hyvä mainen hänen silmissään? Varmaan olettekin jo jotain peliä pelanneet, kun olet tuollaista ehdotanut, vai kuinka ?
Olen nähnyt hänet muutaman kerran ystävänsä seurassa. soitin hänelle ja tekstasin muutaman kerran. Pidän hänestä siksi, kn hänellä on jalat maassa ja fiksun oloinen. Uskalsin lähestyä häntä ja luulin todellakin, että hän lähtee kanssani kahville, mutta ei=? Kautta rantain sain kuulla, että hän ei ole kovin tavoiteltu mies. Aikaisemmin oli muuttamassatyttöystävän kanssa yhteen, mutta eivät ehtineet. Naisella oli muita miehiä!!!!
Ajattelen häntä edelleen, vaikka selvännäkijä sanoi, että ei tule mitään!!!
Missä ja miten mahdatte liikua ja nähdä. Yhteiset ystävät voisivat tietysti olla se kaikkein paras apu. Alussa on tietysti jätettävä hänelle aina kunniakas pakoreitti selväksi. Tokko läytyisi mitään yhteistä asiaa, työn, harrastusten, lemmikkien parista. Minkä alan asiantuntija hän sitten onkaan, voisithan ehkä pyytää teknistä apua.