Vaikka kuinka yritän laihduttaa, niin kahvat on ja pysyy! Miten niistä pääsee eroon? Farkutkin näyttävät hirveälle päälläni kahvojen takia, ku ne tursuavat sivuilla.. =(
Kahvoista eroon!
Miten???
61015
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mitat?
tarvitset? Painoni on normaali painon rajoissa (juuri ja juuri).
alipainoiselle kun ei saa sanoa että laihduta.......... tai antaa muutenkaan vinkkejä.........
Kokeileppas kaikenlaisia vatsalihasliikkeitä, nousut sivulle jne... Pilates on hyvä myös, katsele vaikka kuntoplussan sivuilta treeni vinkkejä, ne ovat hyödyllisiä!
nykymuoti pursottaa ne läskit (vähäisetkin) siitä kireiden farkkujen kauluksesta ylös. Tarpeeksi kauan (ei kauan) kun harrastaa näitä farkkuja, se (vähäinenkin) läski jää siihen makkaraksi.
Korsetilla saa samalla metodilla puristettua ne läskit ylös- ja alaspäin ja vyötärön näin kapeammaksi.
Kokeiltu on, kumpakin
Ei siihen mitään poppakonsteja ole. Tiukat farkut jalassa vaan pitää olla todella pieni rasva%, että jenkat ei paista. Eli siellä lähellä alipainon ja normaalipainon rajaa pitäisi olla. Vatsalihasten teko ei auta oikeastaan mitään varsinaiseen ongelmaan(toki sitten kun läski on pois näyttää vatsa paremmalta), sillä läskiä ei tunnetusti voi polttaa paikallisesti.
Raakaa diettiä tai sitten hyväksyy vaan ongelman. Hirveän yksilökohtainen ongelma se on muutenkin Voi olla kaksi normaalia ei-urheilijaa joilla toisella on jenkat ja toisella ei. Kummatkin siis normaalipainoisia. Joillakin se parin-muutaman kilon vararavinto vaan kulkee aina mukana.