Klamydia - Poliisi pamputtaa taas?

Tuli pientä kinaa eilen kaverin kanssa, kun se väitti Eppujen Poliisi pamputtaa taas -biisiä Klamydian biisiksi. Olihan se selvästi Eppujen, mutta onko Klamydialtakin tullut tästä versio?
3745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ole Klamydia tuota helevetin hienoa Eppu-punk-klassikkoa levyttänyt. Eri asia on Klamydian pari tuhatta (about) keikkaa, että onko ne sitten vetäny sen livenä....Mää en oo ehtiny valitettavasti joka keikalle.

Mut sanoisin näin: Klamydia ei ole levyttänyt ainakaan tuota Eppujen loistobiisiä ja tästä tulikin mieleeni, tarkoittiko frendisi JUUSTOPÄIDEN asiallista coveria, joka löytyy levyltä: JUUSTOPÄÄT (1995).
Luulen asian olevan näin, jos vetoa löitte kaverisi hävis....

Äänestä
  • Poliisi pamputtaa taas on Eppujen Syrjän veljesten tekemä ja oma. Tämän tiedän, takuuvarmasti. Sitä se ikä teettäää...:)

    Äänestä

kyllähän ne kohta raiskaa tuonkin biisin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sourpuss kirjoitti:

Tuli pientä kinaa eilen kaverin kanssa, kun se väitti Eppujen Poliisi pamputtaa taas -biisiä Klamydian biisiksi. Olihan se selvästi Eppujen, mutta onko Klamydialtakin tullut tästä versio?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu