Asutaan yhdessä mun turkkilaisen miehen kanssa, muta se ei tiedä että mulla on suhde yhden Jarin kaa joka opiskelee samalla alalla. Yhesti epäili et jotain on meneillään kun se lähetti mulle viestin jossa luki "et voidaan nähdä lauantaina". enää en anna mun miehen lukea mun kännykäm tekstareita.
petän turkkilaista miestäni
-nina22-
131702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja millaista keskustelua odotat aiheesta? Noille pettämisille on varmaan omakin palstansa, jolla ehkä saisit aikaan kunnon keskustelun. Vaikka mies on turkkilainen, ei se tarkoita että meitä kiinnostaa puuhailusi Jarin kanssa. Ei silti, saahan täällä avautua.
..mainostaa kuinka hienoa on pettää!! Minä enemmänkin ihannoin uskollisia ihmisiä.
On väärin pettää omaa miestä/naista.
Mieluummin ota vaikka ero ja päästä kumppanisi vapaaksi. Miksi yleensä seurustella jos tykkää olla muidenkin kanssa ? On sitten vaikka mieluummin aidosti vapaa jos uskolliseen parisuhteeseen ei kykene. Mutta se tietysti vaatii rehellistä luonnetta että ei viitsi elää valheessa pettäen.
kehuskella.aina ollaan mollaamasa ulkkiksia.enpä ihmettele jos hermostuvat ja itse kerjäät vaikeuksia.heillä vielä aivan erikäsitys siitä kuinka naisia kohdellaan.minä ajattelen kans fundamentalistikristitynä että jos naimisissa olette niin kuulut miehellesi ja vain hänelle.joo,,olen helluntalainen,jos epäilet.sinunhan tässä pitäisi olla kristitty.miten voi olettaa että jeesus meneee läpi kun maa on täynnä synnissärypeviä luopio kristittyjä joiden täytyisi luopua synnistä ja katuen nöyrtyä herran puoleen
Hei aloitushan oli ilmi selvä provo. Tuskin kukaan nainen tulisi tänne ylpeilemään nimen kera pettämisellään. Välillä hämmästyttää, miten helppo joitakin on jymäyttää :) Älkää ottako niin vakavasti kaikenlaista höpönlöpöä!
siihen piti vastatakin, oli niin aito. Kyllä mä ainakin tulisin kertomaan, että "petän miestäni yhden Jarin kanssa".
vieraissa hyppiminen on yleistä nyky-suomessa, jotenm ei mitään ihmeellistä siis
mutta loppujen lopuksi petät itseäsi. Toivottavasti jäät kiinni.
Jos mies on mustasukkainen se lukee ne silti esim. kun olet suihkussa tai nukkumassa tai muuten vain jättänyt kännyn huolimattomasti heitteille...
Itse olin ihastunut aika pitkään (n. 5-6 kk) miehen kaveriin mutta en tehnyt mitään (hän teki pienoisen aloitteen johon ensin suostuin mutta myöhemmin torjuin hänet), koska minulle riitti, että hän kävi silloin tällöin ja juteltiin. Tämäkin oli mielestäni jo pettämistä, koska vaikka nukuin mieheni kanssa näinkin unta hänen kaveristaan...
Lopulta miehelleni paljastui, että olin ihastunut hänen kaveriinsa (en tiedä tiesikö hänen kaverinsa edes tuntemuksistani on voinut aavistaa mutta koska olen varattu ja jo kerran torjuin hänet niin ei sitten ole pahemmin häirinyt... tai sitten ei ole kiinnostunut, no, tällä hetkellä se on ihan sama;))
Mies otti asian huvittuneesti ja naljaili siitä
ja vihjaisi minulle milloin hänen kaverinsa tulee käymään ja ärsytti minua kaikin tavoin. Samalla hän ymmärsi myös miksi olin tullut mustasukkaiseksi ja pari kertaa katsonut hänen kännykkänsä numerolistaa. Asia hiersi välejämme ja ei oikein voinut kunnolla puhua kun toinen vain löi leikiksi. No pitkään aikaan en ole nähnyt tätä miehen kaveria, viimeksi kävimme miehen kanssa hänen kotonaan korjaamassa konetta. Mutta minulla ei ole enää suuria tunteita tätä miestä kohtaan silti minusta tuntuu, että olen pettänyt miestäni, vaikka mitään ei tapahtunut ja mies naljailee joskus, jos vaikka mainitsen tämän kaverin nimen.
Mietipä tosiaan kumman kaa haluat olla, onko Jari nyt vain sen takia kuvioissa että, turkkilainen kaverisi ei tuota sinulle enää endorfiinia vai voisitko alkaa asumaan yhdessä Jarin kanssa?
Pitemmissä suhteissa huumalla on tapana laantua tilalle tulee sitten jotain muuta, jos on tullakseen. Ainahan on ihanaa olla rakastunut mutta vielä ihanampaa se olisi jos sitä ei tarvitsisi salata;D
petitkö miestäsi ja loukkasit hänen tunteitaan?
Tavallaan petin, koska ajattelin toista ja mies koki olonsa hankalaksi mutta yritti ottaa sen huumorilla, koska ihastukseni oli hänen mielessään kaikessa häntä huonompi, laiska ja rahaton.
Mies kehitteli kaikenlaisia juttuja, että sillä hänen kaverillaan oli toinen vaimo bangladeshissa (ihan varma en ole mutta se on täysin mahdollista... ovat kuitenkin eronneet ja nyt hänellä on lapsi yhden suomalaisen kanssa mutta eivät asu enää yhdessä).
Pras oli tämä, että hänen suomalaistyttöystävä olisi heittänyt hänet pihalle kun tällä miehellä oli niin haisevat jalat, mieheni lisäsi vielä että kun he olivat matkustaneet kaverinsa kanssa ja tämä oli ottanut kengät jalastaan hän oli kuolla(siis mieheni);D
Mutta mitään seksuaalista ei välillämme tapahtunut joskus hän saattoi koskettaa puhuessaan kättäni tai olkapäätä silloin kun mies ei nähnyt mutta minä en koskenut häntä. Jotenkin vain ihastuin, toisaalta me molemmat olimme aloittaneet juuri työt ja hermot olivat kireällä ja oli kaikenlaista oli niin helppo kertoa ongelmistaan ulkopuoliselle
Vaikka tuskin se mies oikeasti ymmärsi mitään kunhan puhuin ja elin omissa tunteissani;D
Mieheni sitten kitkusi minulle kun sai tietää ja kun olimme äitini luona viinimaistajaisissa ja mieskin parin lasillisen jälkeen alkoi avautua äidilleni siitä miltä hänestä tuntuu kun minulla on toinen mies, jotain höpisi, että vaikka sinun tyttäresi ruumis on minun kanssa hänen sydän ja sielu on toisella miehellä (minä olin vaan että ei helvetti, äiti kyllä tiesi ihastumisestani mutta ei se nyt kuitenkaan niin voimakasta ollut, ainakaan enää siinä vaiheessa);D
Sitten mies kitisee siitäkin kun hänellä ei ole ollut suhteita ennen minua ja että kun kaikki muut pojat nai ympäri kaupunkia hänellä pitää olla vain yksi;D Toisinaan taas hän sanoo, että hän ei halua ketään toista, oikeasti hän ei pidä muista tytöistä sillä tavalla hänelle riittää, että hänellä on yksi vaimo... useampi nainen vain sotkee asioita.
Kuitenkin olemme niin nuoria että tuollaiset tuntemukset ovat ihan ymmärrettäviä, mutta tuntemukset ovat tuntemuksia eikä niitä tarvitse mennä kokemuksiksi laajentamaan kun on kerta yhdessä. Jos on pakko olla toisen kanssa on parempi erota ja minä en halua erota.
On aivan ihanaa lukea, etta joku tosiaan elaa tunteidensa mukaan. Eihan kukaan voi palavasti rakastaa vain yhta ihmista koko ikaansa, taman tietavat kaikki suomalaiset naiset. Jotkut pystyvat jopa rakastamaan useampaa ihmista yhta aikaa ja on aivan ihanaa jos sina olet loytanyt itsellesi tasoisiasi kumppaneita.
kerro jartsilles että annat myös turkille, kehoita käymään testeissä jos vaikka mehmetistä ois tullu muutaman muun rotkon kautta tippuri sinnekin päin,ettei jartsiparka saa ylläriä.