miten pääsisin eroon kyttyrä selästä oon 14 wee ja en haluu olla jo nyt semmone vanha akka jolla on selkä vinos, terveydenhoitaja on selästäni huolissaan ja hän jotain sanoin et selkää pitäis vähän kuntouttaa =) elikkäs miten pääsisin tästä eroo
kyttyrä selkä
niina-92
3419
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
selkääsi. Juttelehan terveydenhoitajan kanssa ja keskustele mahdollisuuksistasi päästä fysioterapiaan. Terveyskeskuksissakin heitä työskentelee. Fysioterapeutti tarvittaessa lääkärin kanssa kartoittaa tilanteen ja tekee kuntoutussuunnitelman.
Eikö selkäsi huolestuta vanhempiasi? Mikäli ei pyydä terveydenhoitajaltasi avoimesti apua, jotta pääset hoitoon. Tosin viestistäsi ei ilmenmnyt mikä selässäsi on vikana, mutta kyllähän asia pitää tutkia etenkin kun olet kasvuiässä.
Ja koska selässäsi on ongelmaa, älä ala sitä itseksesi kuntouttamaan, sillä ammattitaidottoman antamat ohjeet voivat tehdä lisähaittaa selällesi.
Kävelyn tosin pitäisi olla turvallista silti.
Rohkeutta peliin, niin kyllä asiat järjestyvät! :)
pelleksi !
Ei ihan pelleksi sentään mut fysioterapiaan pääsen =)