Riittäisivätköhän kaikkien työttömien ja opiskelijoiden nimet tässä demokraattisessa maassa saamaan äijän ulos eduskuntatalosta?
Sailaksen erotus..
demokratiaa
6221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei riitä, sillä meitä Sailaksen kannattajiakin on runsaasti. Työttömät ja ikiopiskelijat, joita työnteko ei kiinnosta voivat puolestani vaikka poistua Suomesta tai muuttaa vaikka siltojen alle asumaan, kunhan minun ei tarvitse maksaa tolkuttomia veroja sen takia, että Suomessa on kymmeniätuhansia ihmisiä, joita ei kiinnosta tehdä töitä, vaan on helpompi elää yhteiskunnan kustannuksella.
ikäluokkien eläkkeitä sinä verorahoillasi maksat. Käypäs katsomassa päivän taloussanomat
Ja sinut varmaan voisi laittaa Sailaksen paikalle jakamaan pulleita palkkapusseja - tyhjäntoimituksesta. On se ikävää kun et elänyt itänaapurissamme siihen aikaan kun siellä tuo yhteishyvä kukoisti.
Sailaksen tilalla tukisin yrittäjyyttä, jos työpaikkoja pitäisi lisätä....
Kyllä sinä taidat olla melkoinen porvari. Laitetaanpas lisää veroja. Pitäähän jonkun meitäkin elättää. Kukas meille palkan maksaa ja ilmaiseen orjatyöhön me ei kertakaikkiaan lähdetä.
Mene itse 5-6 euron tuntipalkalla paskahommiin , missä työtoverit lisäksi v ..lee, kun teet liian ahkerasti töitä.
* Valtio sosiaalitanttoineen päättää kuka opiskelee ja kuka työskentelee ja missä
* Itse saa päättää eliitti mutta muut joutuvat keskuksiin joista joutuu paskahommiin
* Valtio leikkii maksavansa, työttömät leikkivät tekevänsä töitä