Nyt tarvitaan maahanmuuttajia enemmän kuin koskaan aiemmin! Vaalit ovat nyt ohi, ja suuret ikäluokat jo jäämässä eläkkeelle! RAJAT AUKI NIINKUIN OLISI JO!!!
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id57081.html
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/vasen/id57081.html
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomessa piisaa työttömiä, mutta sinunlaisten idioottien kun pitäisi saada ulkomailta halpaa orjatyövoimaa tänne. Haista vittu!
Sehän on vain hyvä, ainakin meidän orjien kannalta. Olemme siten kohta kaikki työntekijät tasavertasia keskenämme. Sehän tarkoittaa sitä, että kaikki työntekijät ovat sitten orjia.
Oot sä niin aikaansaamaton, että sulta jää omatkin hommat tekemättä. Joskona lähipiiristäs tulisi joku vähän jeesaamaan sua. LOPPUIS TUO HUUTAMINEN.
Työvoimapula hidastaa rakentamista pääkaupunkiseudulla!
http://www.taloussanomat.fi/page.php?page_id=98&news_id=20078154&rss=13
Niinpä, minunkin äijä tuli kotiin hesan komennushommista. Ei viitsinyt venäläisten ja virolaisten kanssa hommia tehdä, kun joutui niitä koko ajan vahtimaan. Työturvallisuuden vuoksi.
Sai talonrakennushommia kotikaupungista. Ja minä saan pitää kultaa vieressä joka yö. Arvaa onko ihanaa.