kaiken sortin meikkikyniä

Kun on näitä huulenrajauskyniä, eyelinereitä, kajaalia, meikkikynää ym. eri tarkoituksiin. Tahtoisin tietää tarkemmin niiden eroista ja onko haitallista käyttää vaikkapa silmänympärykseen alun perin tarkoitettua kynää huuliin.
1190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voithan käyttää esim. huulipunaa poskipunana ja poskipunaa luomivärinä ym... Itse väritän kulmakarvoja ruskealla mattaluomivärillä ja tulos on todella luonnollinen & kestää koko päivän. MEIKKAUKSESSA SAA RIKKOA RAJOJA JA KÄYTTÄÄ MIELIKUVITUSTA!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


333 kirjoitti:

Kun on näitä huulenrajauskyniä, eyelinereitä, kajaalia, meikkikynää ym. eri tarkoituksiin. Tahtoisin tietää tarkemmin niiden eroista ja onko haitallista käyttää vaikkapa silmänympärykseen alun perin tarkoitettua kynää huuliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu