VOI HELVETTI SYSTERI TUNKEE JOKA VÄLISSÄ POIKAFRENDINI KIMPPUUN. JATKUVAA FLIRTTIÄ JA KATSEIDEN HAKEMISTA JA HIHITELLÄÄN KU TEINIT, VOI YÖK! POIKAKAVERIKIN TÄYSI KUSIPÄÄ KUN LÄHTEE LEIKKIIN MUKAAN, ONHAN SE KIVA KU JO TYTSY LIRKUTTELEE. PITÄISKÖ JÄTTÄÄ KOKO ÄIJÄ VAI SYSTERIN NÄKEMINEN? VOISIVAT SITTEN MENNÄ VAIKKA KESKENÄÄN NAIMISIIN!!!
MOLEMMAT ÄRSYTTÄÄ IHAN ...TUSTI JA JOSKUS VIELÄ HAUKUN MOLEMMAT.MITÄ VOI TEHDÄ?
MOLEMMAT ÄRSYTTÄÄ IHAN ...TUSTI JA JOSKUS VIELÄ HAUKUN MOLEMMAT.MITÄ VOI TEHDÄ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
ota ihan iisisti. Jos noin hankalaa on, niin jätä äijä. Kyllä te teinit eroatte jatkuvasti, niinku bänks!
Tiedän tasan tarkkaan ton.
Oma pikkusiskoni yritti pokata miestän. En itse ollut paikalla, mutta mieheni kertoi muutan viikon jälkeen tapahtuneesta. Onneksi mieheni ei ole niin tyhmä että olis lähtenyt meidän silloin vasta-alkanutta suhdetta pilaamaan.
En ole sippusiskon kanssa enää väleissä, eikä kyllä häihinkään kutsua saanut. sen verran monta temppua ja pahaa mieltä on sisko aiheuttanut ilman anteeksipyyntöjä, ja tuo oli viimeinen kerta ja minulle riitti.
Sun tarttee tehdä siskolle rajat selviksi. Sopikaa että silloin kun olet poikakaverisi kanssa niin siskolla ei ole mitään asiaa seuraanne. sano vaikka että haluat olla ihan kahdestaan ja siskon pitää keksiä jotain muuta tekemistä.
maailmassa monta on ihmeellistä asiaa... ja tää on yksi niistä. mikä saa oman sukulaisen tekemään tälläistä? onko jäänyt jostain paitsi joskus? (paitsi järjenjaosta?) miten joku voi olla noin törkeä ja epähienotunteinen, ei voi kuin ihmetellä!!?? onko se pelkkää itsekkään ihmisen ajattelemattomuutta vai jonkinlaista narsismia, kun halutaan "valloittaa" kaikki, ja loukata läheistä ihmistä? kenties kateutta, jos toinen on kauniimpi tai muuten menestyneempi?
nämähän ei ole järjellä selitettävissä tai ehkä joku terapeutti osaisi kertoa mistä on kysymys!
Näistä tarinoista päätellen joillain ihmisillä (siskoilla) on vielä paljon kasvamista elämässään, ja toivottavasti joskus tajuavat, mikä voi loukata toista, syvästikin.
Itse samassa tilanteessa, mutta olen päättänyt olla välittämättä, ja se onkin johtanut tunteideni viilenemiseen miestäni kohtaan, sekä myös siskoani. Hän kun on harrastanut samaa kaikkien miesystävieni kanssa, ja tajuankin nyt että se on vain hänen omaa epävarmuuttaan.
Koittakaa jaksaa, samaa kokevat!
Miehesi oli vasta tavannut sinut (ja siskosi) ilmeisesti, kun kerrot, että suhteenne oli alussa vielä. Eli ehkä hän ei oikein tuntenut siskoasi ja tulkitsi vähän eri lailla kuin siskosi tarkoitti. Voi olla vaikea ymmärtää toisen tarkoitusperiä. Uskaltaisitko, näin ajan päästä, kysyä siskoltasi siitä suoraan? Aika hurjaa sekin, jos sen takia on välinne katkenneet lopullisesti.
Tyrkky sisiko on oikea onnenpotku.
Sen avulla lentää heti paska sulhoaines pellolle kättelyssä.
Sen tietty viisas nainen valkkaa vakkarikumppaniksi joka suhtautuu tyrkkysiskoon kohteliaan välinpitämättömästi.
Tyhmälle naakalle tietty kelpaa ukko kuin ukko vaikka äijä vehtais omien silmien edessä flirttipeliä oman siskon kans.
Jätä ne keskenään naimaan.
Jos et oo vielä ottanu asiaa esille, nii eiköhä olis aika! Kuinka vanha tuo siskos sitte on? Sillä vaan, että jos se on kovin nuori, nii se kyllä ihastuu pian johonki toiseen. Mutta silti sun kannattais nytte puhua niille molemmille siitä, alotat vaikka jätkästäs. Ja kysy siltä mieheltä suoraa mitä se tilanteesta ajattelee. Jos siltä näyttää, että se olis kiinnostunu siskostas nii jätät sen, mutta älä missää nimes katkase välejäs siskoos!