Oletteko harrastaneet eron jälkeen entisen miehenne/vaimonne kans seksiä?
ero ja seksi
quba
123435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
En oikein ymmärrä,miksi harrastaa ex:n kanssa enää seksiä?Mennyt mikä mennyt...
kyllä olen, ja täytyy sanoa että ei avioliiton aikana ollut ikinä niin hyvää seksiä kuin sitten kun olimme olleet erossa puoli vuotta.
En kuitenkaan suosittele kenellekään, siinä vaan repii kaikki vanhat haavat auki, ja tunteet tulevat uudelleen kuvioihin, joten lopullinen ero vain pitkittyy. Itse en päässyt ex:stä muuten lopullisesti eroon ennen kuin lähdin bailaamaan ja iskin yhden illan seuralaisen, josta myös mainitsin exälleni. Siihen loppui meidän sextailumme.
En ole. Seksuaalisia viestejä tuli ex-mieheltä, mutta en halunnut enää. Kaikki oli ohi.
avioliitonkaan aikana seksiä, miksi siis sen jälkeen?
Mikäs sen parempaa, ihana seksi sen vanhan tutun kanssa. Ei tarvi jännittää, eikä hakea uusia yhdenillanjuttuja seksin takia. Jos kummallakin on pelisäännöt selvät, eli kumpikaan ei luule että palataan taas yhteen, niin mikä ettei! Kumpikaan ei kuitenkaan ole valmis vielä uuteen suhteeseen, mutta seksiä ois kiva harrastaa.
Ei vaikka ex olisi sukupuolensa viimeinen, lajinsa jäänne... ei KOSKAAN ENÄÄ. Ei millään syillä, ei.. ei ei EI YÖK HYI ILJETYS
luojan kiitos hänestä pääsin
olen harrastanut kaksi kertaa. kun lopultakin oli raastavan eron tekemisen jälkeen jo asuttu muutama kuukausi erillään, meillä oli ositus juristin luona. siellä kohtasimme toisemme ensimmäistä kertaa asiallisesti ja ystävällisesti. olimme oikeastaan surullisia, että meille kävi niin. ositustilaisuuden jälkeen menimme syömään yhdessä. vitsilin ex -miehelleni, että on alkanut olla hankalaa, kun puutteessa joutuu elämään. sen hänkin totesi. niinpä sitten ehdotin vähän vitsinäkin, että voisin tulla päiväkahveilla piipahtamaan. siihen sitten vitsaili, että tule jos olet vielä "puhdas" ettet tautia hänelle tuo.
niinpä sitten kävin. tuntui mukavan tutulle yhdessä peiton alle pujahtaa. mutta kotimatkalla itkin koko matkan. niinpä kahden kerran jälkeen koin, että se on henkisesti liian raskasta. toisaalta nuo kaksi kertaa olivat hyvin merkityksellisiä - solmimme rauhan ja tapasimme vielä toisemme tuollakin tavoin.
Olen mies. Erosta pari vuotta. En käännä kdulla katseita, mutta en ole missään mielessä "pahan" näköinenkään. Ex akka oli ja on edelleen tosi hyvän-näkönen kissa.
Jumalaut. Me ollaan lasten ansiosta ihan hyvissä puheväleissä ja joudutaan pitämään yhteyttä paljonkin.
Mut ei ikinä tulis mieleenkään edes vanhojen aikojen kunniaksikaan panna sen naisen kanssa.
Kun on erottu, leuka pystyyn ja kohti uusia tuulia, tosi surkimukset vaan sortuu eksään. Jos ei muuta saa, parempi säilyttää itsekunnioitus ja käytellä ennemmin vaikka sitten omaa kättään tai etu- ja keskisormeaan. Arvokkuus kunniaan!
ei entiseen oo pakko turvautua jos sille ei tunnu. eikä se ainakaan pitkän päälle oo varmaan hyvästä.
eron jälkeen on uusi sivu omassa elämän kirjassa aloitettava ja uusia tarinoita siihen kirjattava -kun kynä taas käteen löytyy!
vielä, ei se ulkonäkö oo tärkeintä - vaikka mua kauniiksikin miehet sanovat ja ympärillä kiertelevät ihan kiitettävästi - ei mun vaade oo se että miehen pitää olla huippu hyvännäköinen - tavallisen näköinen, oman tyylinsä löytänyt mies mua viehättää.
moi!
Ei olis tullu mieleenkään. YÖK, YÖK YÖK YÖK
Kävin täräyttämässä ex-akkaa, kun tarvitsin nimen ositussopimukseen ja sopimukseen tapaamisoikeudesta. Panin yön ja juttelin mukkavia. Aamulla otin nimen paperiin, suutelin sopimusta ja päästin räkäisen naurun.
Olet ällöttävä toisia yläpuolelta katsova ! Hyvä että vaimosi pääsi noin kierosta eroon.