minulle laitettiin aitohiuspidennys torstaina, mistä voisi johtua että harjatessa hiuksia lähtee todella paljon.sinetit ovat tiiviitä ja osiot aika pieniä joten tästä se ei kait voi johtua, niin ja hius on american dream merkkistä. kiitos jo etukäteen vastauksistanne.
aitohiuksista
naikkonen73
5315
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hiuslaadusta.. kaikilla ei vain sinetit pysy, tämä on jo nähty ja kuultu moneen kertaan tai sitten siulla on ollut hiuksissa jotain aineita/jämiä tai vastaavasti tehty rasvoittuneeseen tukkaan.
Ennen pidennystä kannattaa pestä hiukset syväpuhd.shampoolla juuri tämän takia.
ei välttis kyse siit ettei sinetit pysy, vaan että sineteissä ei pysy hiukset kiinni.. eli huonolaatuisia sinettejä/hiuksia..
Minul on ollut american dreamilla tehdyt liimapyssypidennykset useampaan otteeseen ja ovat ai nakin moitteettomasti pysyneet, mutta hiuslaatujakin on eriä; omani ovat hennot ja sileät.
mulla on myös liimalla laitettu pidennys ja noin viikon verran harjatessa lähtee paljon hiusta.Harja tulisi olla myös pidennykseen tarkoitettu ettei revi sinettejä.Vältä pesuaineita joissa öljyä ja laita tukka yksi kiinni.
kyllähän niitä hiuksia lähtee koko ajan muutenkin..
Itsellä ollut nyt sinettipidennys kohta 3kk ja joka kerta kun pesen tai harjaan, muutama hiuskin lähtee mukana. Kuitenkin hiukset ovat edelleen paksummat kin omani, ja suht hyväkuntoiset, vaikka kauan ovatkin olleet.
Jos hiuksia tosiaan lähtee paljon, mene pidentäjän luo ja kerro ongelmastasi. Eikös kampaamoissakin jonkinlainen takuu tuolle ole?