Kysymys...Vastausta vailla?

Miten saisin viimeiset -5 kg pois? Syön n. 1200 kcal/pv, Käyn reippaalla kävelylenkillä n. 60 min. 4-5 krt/vko! Juon vettä n. 2-3l/pv Mitä muuta, miten saan vauhtia tähän loppukiriin?
5572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Heippa sulle! Nyt tarvitaan vain malttia koska
ainakin minulla on kokemusta että ne viimeiset
kilot ovat kaikkein vaikkeimmat.Mielestäni sinun
ei kannata muuttaa mitään kyllä ne siitä lähtevät.
Kerrankin huomaan että on joku kuka juo vettä
aivan oikeassa suhteessa.Että eipä enempää kuin
tsemppiä jatkoon ja pirteää kevään odotusta!

Äänestä

Jaaha...no esimerkiks voisit tuon kävelylenkin sijasta juosta saman ajan, alkuun vaikka kevyesti. Sitten jos mahdollista niin alat käymään kuntosalilla. jos ei mahdollista niin voit alottaa vaikka tekemällä kotona vatsalihaksia.

Kaloreista sen verran että vähennä hiilihydraatit (leipä, pasta, perunat jne), ja ota kalorit proteiineista. Mutta koita jokatapauksessa syödämonipuolisesti ja terveellisesti.

Äänestä

Mielestäni näin nopeesti katottuna syöt liian vähän.Js aattelee et käyt tunnin lenkillä ja poltat siinä noin 300kcal ja syöt vaan 1200 kcal on sama kuin söisit vaan 900kcal päiväs.Ei kovin terveellistä.Joten lisää ruokaa niinä päivinä kuin urheilet,laihdut saman verran kuin ennen!Varsinki ku on viimeset kilot kysees,niin sulla on varmaan aineenvaihdunta hidastunu jonkinverran,siks ois liahdutettaessaki tärkeetä syödä tarpeeks ettei liho ku alkaa syömään normaalisti.

Äänestä
  • Usko tai älä!

    Painoa pudottaessasi kaiketi pitäisi turvata solujen tarpeet (ravinnonsanti, rakennusaineet ja suojaravinteet). Muuten käy niin, että laihdutuksen aikana 'poltat' solujen rakennusaineita (mm. proteiinit) ja lopulta solut 'vaativat' tilanteen korjaamista: ne huutavat takaisin kaikki menettämänsä -> kilot tulevat takaisin korkojen kanssa.

    Lisää siis käyttökelpoisia rakennusaineita solujen tarpeisiin, muista myös rasvat - siis pehmeitä sellaisia (ei mitään kevytlevitteitä leiville).

    Usko pois, muuten saat kilosi takaisin ...

    Äänestä

Jos et ole tehnyt lenkkiäsi tyhjään vatsaan aamulla niin teeppä niin.
On tunnetustu tehokas tapa polttaa rasvaa kun ei ole muuta poltettavaa heti aamusta ja tehostukseksi voisi ottaa vielä yksi-kaksi kofeiini taplettia ja tosi kova ruokavalio.
Itselläni on sellainen juttu että olen saanut tiputettua 57kg 53kg ja vielä pitäisi tiristää 4-5kg mutta kun ei vaan tipu.
Toivottavasti onnistut =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NuoriNainen kirjoitti:

Miten saisin viimeiset -5 kg pois? Syön n. 1200 kcal/pv, Käyn reippaalla kävelylenkillä n. 60 min. 4-5 krt/vko! Juon vettä n. 2-3l/pv Mitä muuta, miten saan vauhtia tähän loppukiriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu