Luulin ladanneeni ainakin 100 upeeta musaa torrentista...
niin kun aloin kuunteleen niin ei toimi...
ainakin 2 tuntia meni hukkaan.
kertokaa mikä on vikana!!
niin kun aloin kuunteleen niin ei toimi...
ainakin 2 tuntia meni hukkaan.
kertokaa mikä on vikana!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis puuttuuks sulta joku ohjelma, joka tarvitaan niitten avaamiseen vai..? Multa ainakin puuttu WinRar-ohjelma, joilla jotkut torrenteista on tehty.. tai sit torrentit on vaan sököjä..
järjestelmä ei tue kaikkia tiedosto muotoja......
niiden musiikkitiedostojen tiedostopääte,
ja tarvittaessa lataat sellaisen soittimen koneelle joka niitä toistaa tai mahdollisesti lisäosan (plugin) siihen nykyiseen soitto-ohjelmaasi, mikäli siihen lisäosa on saatavilla
ohjelmista tietoa löytyy esim. tuolta
http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/audio_ohjelmat/musiikinsoitto_ohjelmat/
http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/audio_ohjelmat/all-in-one/
miten minulle tässä taannoin. Latasin ainakin 4 tuntia jotakin torrentia ja kun aloin sitten kuuntelemaan sitä niin kuulunut yhtään mitään. Menin kaikki asetukset läpi mutta ei kun ei. Kävin sitten katsomassa uudestaan sitä torrentia ja sieltä löytyi syy. "Asiakkaiden" kommenteissa oli sellainen viesti, että tätä torrentia ei kantsi ladata. Se on levy-yhtiön sinne tunkema harhautus torrentti. Sen jälkeen olen aina lukenut kaikki tiedot läpi tarkasti, ennenkuin alan lataamaan.
jonka vois vaan ladata...
MP3 ei kyl tarvis olla noin vaikeeta,
...vaikka on se hiukka uskomatonta kyl et koko led zeppelinin tai uriah heepin tuotannon voi ladata tosta vaan koneelle yhen kilkkauksen avulla...?
tietokoneen perusasioita esim. tiedostojen hallinta, pakkausohjelmat, eri formaatit yms.
kannattaa opetella perusasiat ensin niin tietokoneen käyttö helpottuu kummasti.