Jätevero!!!!!!!

Kävin viikonloppuna pyöräilee ympäri kaupunkia, voi kauhea sitä uloste määrää. Hallituksen pitäisi laitta jätevero, lemmikki eläinten ruokiin ja kaikkiin palveluihin. Ainakin yhtä korkea kun polttoainevero, sillä tuotolla kaupunki voisi siivota. Mitä isompi elukka, sitä enemmän jätettä.
3402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsekkin kiertelin kylää ja totesin että kyllä ne kakat maatuu. Enemminkin pitäisi opettaa lapsille siellä kotona mihin roskat laitetaan. Jokainen voisi myös itse katsoa mihin roskansa laittaa. Se jos mikä on vammaista, että otetaanpa roskaamiseen kovalinja ja miliisit sakottamaan näitä laiskoja ja välinpitämättömiä paskoja.

Äänestä
  • Maatuu varmasti kengänpohjassa.

    Äänestä

käskee astumaan niiden päälle? Ja äkempää se kakka maatuu, ku se ärsyttävä ja tarttuva purkka, jonka immeeset sylkevät pitkin jalkakäytäviä. Ne ne sotkee enemmän kohta... Entä ne baari-iltojen jälkeiset oksennukset? Pitäiskö laittaa baarien pääsylippuihin veronkorotus? Joutuuhan neki joku siivoamaan...???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyöräiliä kirjoitti:

Kävin viikonloppuna pyöräilee ympäri kaupunkia, voi kauhea sitä uloste määrää. Hallituksen pitäisi laitta jätevero, lemmikki eläinten ruokiin ja kaikkiin palveluihin. Ainakin yhtä korkea kun polttoainevero, sillä tuotolla kaupunki voisi siivota. Mitä isompi elukka, sitä enemmän jätettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu