tavallinen mies

Minun ihanne mies on aivan tavallinen, ei tarvitse harrastaa mitään urheilulajeja jos ei kiinnosta ja jos kiinnostaa niin siitä vaan. Unelmieni mies näyttää tunteensa, halaa,pussaa,puristaa ja tarvittaessa rähjää naama punaisena jos minäkin rähjään, vihaan yksin taistelua kaksin aina kaunihimpi. Unelmieni mies hallitsee pikku nikkaroinnit eikä pelkää menettävänsä miehisyyttään jos joskus avustaa kotitöissä. Vartalo olkoot sellainen kuin on jos vain saa minun sydämeni läpättämään. Sairaasta ja kieroontuneesta huumorintajusta tulee plussa pisteitä, harva ymmärtää minun juttujani :) Sängyssä pitää olla säpinää. Ja lopuksi vielä rehellisyys kunniaan.
5725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuomoinen olis ;) vai joko olet löytänyt?

Äänestä
  • kokeilin vaan pelaako näppis?

    Äänestä

"Vartalo olkoot sellainen kuin on jos vain saa minun sydämeni läpättämään."

Näin kirjoittaa vain nainen, jolla ei itsellään ole kiinteää tai urheilullista kroppaa. Naiset valitsevat miehensä todella tarkkaan, treenatut toisen treenatun ja taas ne, joilla ei ole varaa vaatia treenattua, käärivät oman tasonsa näppärästi tekstiin, joka antaa kirjoittajastaan vaatimattoman kuvan: "minua ei haittaa, vaikka miehellä ei olisikaan kiinteää kroppaa, tärkeintä on tunteet". Naiset eivät koskaan voi suoraan sanoa, että "itselläni on löysää vähän siellä ja täällä", vaan sen sijaan he sanovat "minulle miehessä on tärkeintä luonne".

Ei millään pahalla. :)

Äänestä
  • Minulla on jo mies, kerroin vain unelmieni miehestä, omani on melkein sellainen. Ja hänen kroppansa ei ole kiinteä tai treenattu, ei välitä urheilusta. minä taas itse olen hoikka ja kasvoiltani kai ihan nätti, en erityisemmin urheile mutta pidän huolta itsestäni. Miehelläni ei koskaan ole ollut mikään "unelma vartalo" mutta hän sai minun sydämeni silti läpättämään, hän ei ole malli kasvoinen komistus tai mahtava adonis,mutta hän on se mies jota minä rakastan, ja minun silmissäni hän on se ihanin kuitenkin, ja olen rehellinen jos sanon, että vartalo olkoot sellainen kuin on. Kukaan ei ole täydellinen. Ja minä haluan käpertyä pehmoiseen lämpimään kainaloon enkä joutua pullistelevien lihasten puristukseen. Anteeksi vielä jos minusta sai sen käsityksen että etsin miestä, kerroin vain unelmieni miehestä. Hauskaa kevään jatkoa kaikille.

    Äänestä

  • tavallinen nainen kirjoitti:

    Minulla on jo mies, kerroin vain unelmieni miehestä, omani on melkein sellainen. Ja hänen kroppansa ei ole kiinteä tai treenattu, ei välitä urheilusta. minä taas itse olen hoikka ja kasvoiltani kai ihan nätti, en erityisemmin urheile mutta pidän huolta itsestäni. Miehelläni ei koskaan ole ollut mikään "unelma vartalo" mutta hän sai minun sydämeni silti läpättämään, hän ei ole malli kasvoinen komistus tai mahtava adonis,mutta hän on se mies jota minä rakastan, ja minun silmissäni hän on se ihanin kuitenkin, ja olen rehellinen jos sanon, että vartalo olkoot sellainen kuin on. Kukaan ei ole täydellinen. Ja minä haluan käpertyä pehmoiseen lämpimään kainaloon enkä joutua pullistelevien lihasten puristukseen. Anteeksi vielä jos minusta sai sen käsityksen että etsin miestä, kerroin vain unelmieni miehestä. Hauskaa kevään jatkoa kaikille.

    On jos se unelmien mies sulla :)
    Eipähän tartte sitä etsiä.
    Mulla on etsinnässä se tavallinen nainen mikä vie jalat alta ja eiköhän se jostain eteen tupsahda :)
    Hykevättä vaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavallinen nainen kirjoitti:

Minun ihanne mies on aivan tavallinen, ei tarvitse harrastaa mitään urheilulajeja jos ei kiinnosta ja jos kiinnostaa niin siitä vaan. Unelmieni mies näyttää tunteensa, halaa,pussaa,puristaa ja tarvittaessa rähjää naama punaisena jos minäkin rähjään, vihaan yksin taistelua kaksin aina kaunihimpi. Unelmieni mies hallitsee pikku nikkaroinnit eikä pelkää menettävänsä miehisyyttään jos joskus avustaa kotitöissä. Vartalo olkoot sellainen kuin on jos vain saa minun sydämeni läpättämään. Sairaasta ja kieroontuneesta huumorintajusta tulee plussa pisteitä, harva ymmärtää minun juttujani :) Sängyssä pitää olla säpinää. Ja lopuksi vielä rehellisyys kunniaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu