Mies ja naisen viestittelevät chatissa, sopivat tapaamisesta, tapaavat ja ihastuvat heti toisiinsa...välimatkaa vain jonkin verran, >100km
Kaukosta vielä...
Aikuinen nainen*
1569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei kaikki pääkaupunkiseudun miehet ole niin mukavuudenhaluisia :) Minulla ja ystävälläni on välimatkaa melkein 500 km ja suhde on kestänyt. Kohta kolme vuotta. Minusta tuntuisi, että 100-200 km ei ole mikään matka. Jos meillä olisi noin, tapaisimme varmaan joka viikonloppu. Nyt vain kerran tai kaksi kertaa kuukaudessa.
Lomat sentään vietetään yhdessä aika tarkoin.
Kyllä se kaukosuhde voi kestää, vaikka täytyy myöntää, että ikävä on välillä suunnaton. Ja se ikävä yllättää joskus niin totaalisesti! Eikä tuon matkan takia voi niin vaan lähteä tapaamaan toista. Meistäkin toisella on vuorotyö.
Mutta haluan tämän suhteen kestävän ja tahtoa siksi riittää. Ja yhteiset suunnitelmat auttavat jaksamaan eteenpäin.