Hei.
Olis tarvista ostaa pyörä ja mielellään heti kerralla laadukas. Vaatimuksiani alla:
* Maksimihinta n. 600 euroa
* Laadukas
* Mahd. kevyt kevyt polkea
* Ei "pappa malli" eikä kilpapyörä
* Täytyy olla tavarateline ja valot (mielellään napadynamo). Ei tarvi iskareita yms.
* Kestävä
Olen päätymässä Tunturi T310 pyörään, joka kuuluu ns. trekking kategoriaan.
Millaisia kokemuksia teillä on tunturi T310:sta? Kannattaisiko ostaa ennemmin joltakulta toiselta valmistajalta vastaavan kategorian pyörä? miksi? Mikä?
Runsaasti vastauksia, kiitos. Kyseessä kuitenkin kohtuullisen arvokas hankinta...
Tunturi T310
4
4664
Vastaukset 4
- omenaton
..taidan varmaan liian myöhään tästä aiheesta kirjoitella, saattanet jo olla ostanut ko. pyörän.
Mutta jatkan silti. Eli ostin tuossa muutama kuukausi sitten itselleni T310 Tunturin, tosin viime vuoden mallia, niin sain hieman halvemmalla. =) (ei kuulemma eronnut tämän vuoden mallista paljoa, uudessa mallissa ainakin napadynamollinen valo)
Tähän asti olen ollut ihan tyytyväinen ko. pyörään.
Että hyvin voisin suositella muillekin.
Hyvän ohuet renkaat, niin pääsee lujempaa.
En oikein tiedä/löydä vielä mitään moitittavaa.
Toivottavasti olet tyytyväinen itsekin päätymääsi pyörämalliin. - omenaton
Eli tosiaan, löysin sittenkin yhden vian ko. pyörästä.
Omassani ei ainakaan nuo vaihteet aina pelitä kunnolla.
Esimerkiksi vaihtaessani vaihteelta 5 -> 4, pomppaa ketjut ensi vaihteelle 3 ja sen jälkeen vasta 4, niin kuin pitäisikin.
Eli säädöissä ollut alunalkaen vikaa, yritetty on säätää, vaihteistossa jotain pientä häikkää sitten. - Anonyymi
Hei Pyöräilijä-76!
Minulla on sekä Tunturi T310, että Tunturi Park Cafe, jossa on Shimanon kitkaton dynamo etupyöräsä.
Tähän ei voi laittaa kuvia, mutta jos laitat Email-osoitteesi, niin saat myös kuvia molemmista Tuntureista -OK?
yt. Pauli Salminen / 0505293170 / Soita - OK? - Anonyymi
Vain 15 vuotta meni välissä... vieläköhän on pyörä kovassa käytössä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 891430
- 83992
- 66877
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361851Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170815- 92733
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61585Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta123448- 43445
- 51429