On kumman vaikea löytää kilttiä vapaata miestä, jolla olisi vielä samat kiinnostuksen kohteet ja samanlainen elämäntapa kuin itsellä. Sinkkumiehiä kyllä löytyy, mutta kaikki tuntuvat olevan aivan eri linjoilla tai sitten kylmiä persoonia, jotka eivät ota toista ihmisenä huomioon. Ei sellaisesta voi mitään syvällisempää syntyä, jos parin tapaamisen jälkeen ei ole enää mitään sanottavaa tai on jo siinä vaiheessa seksi mielessä. Minusta täytyy ensin hyvin tutustua ja katsoa rauhassa mitä halutaan. Tiedän kyllä, että ihania miehiä on, mutta voi kun niitä on vaikea löytää! Toivottavasti eivät ole kaikki jo varattuja :(
Kilttejä miehiä lisää!
Kullannuppunen
173708
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minäkin kaipaan kilttejä, lämpimiä ja voimakastunteisia miehiä enemmän näköpiiriin. Todellisuudessa yksi riittäisi, jos hän olisi minulle sopiva ja minä hänelle. Kaipaan mieheltä hellyyttä niin sanoissa kuin teoissa, samanlaista kykyä osoittaa tunteensa kuin minullakin, tietysti olettaen että tunteet ovat todellisia. Huijaaminen ja liioittelu näkyy aina läpi, ja silloin menetän kiinnostukseni lopullisesti!
Tietysti myös nuo mainitsemasi kiinnostuksen kohteet ym. olisi hienoa saada soviteltua yhteen. Minulle seksi ei niinkään ole ongelma, jos tunnetasolla ollaan molemmat vahvasti mukana, koska olen itse hyvinkin intohimoinen ihminen, mutta kertakäyttöseksiä en halua enää koskaan.
VAIN VÄLÄHTÄÄ
Tuollaisia miehiä tuntuu olevan aika vähän vapaana :( Tai ainakaan niitä ei kohtaa missään. Minä ainakin osun yleensä tapaamaan sellaisia miehiä, jotka eivät sovi yhteen kanssani. Harmi molempien kannalta. Minä en ole kovin kiinnostunut seksistä ja muutenkin sellainen kiinnostus tulee yleensä vasta pidemmän tutustumisen jälkeen. Muut asiat ovat minulle tärkeämpiä.
SEN KANSSA
" Minä en ole kovin kiinnostunut seksistä"
" Muut asiat ovat minulle tärkeämpiä."
...ja ihan tosissasiko ihmettelet, että miksi miestä ei löydy?!
Eivät kai kaikki miehet voi olla samantyylisiä? Onhan naisissakin eroja joka asiassa, esimerkiksi siinä kuinka kiinnostunut on seksistä. Eivät kai kaikki miehetkään ole kovin seksiorientoituneita, vai kuinka asia on?
viestität miehelle, että hän ei kiinosta sinua jos olet erittäin negatiivinen tai torjuva seksin suhteen! en tietenkään tarkota et heti ekalla,tai välttämättä edes kymmenennellä, kerralla pitäis harrastaa seksiä, mutta jos kiellät jopa sen TEOREETTISEN mahdollisuuden niin mies kokee saaneensa pakit!
ja sellaisia miehiä on harvemmassa kuin lottovoittajia,joille seksi ei olisi tärkeää/erittäin tärkeää... niin se vain on.. tämän asian suhteen miehet on melko samanlaisia! poikkeuksiakin tottakai löytyy... mut kuten sanottu niin TOOOODELLA harvassa....
Älä menetä toivoasi.... minäkin olen löytänyt aarteen joka myös haluaa ensin varmistua että ajatukset täsmää ja aidot tunteet tulevat kuvaan ennen kuin muusta voi olla kysymyskään.
Suunnilleen kaikki naiset, jotka tunnen puhuvat tota ihan samaa, että he haluaisivat kiltin miehen, hellän ja huolehtivan yms... mutta silti nää samat naiset loppujenlopuks valitsee itselleen sellaisen miehen joka kohtelee niitä huonosti. Ja sitten ne valittaa kun niitä kohdellaan huonosti ja että kaikki miehet on kamalia ( ja että ne haluais "oikeesti" kiltin miehen ).
Itse oon huomannut että kun naiselle on, suhteessa siis, "kiltti" ja huomaavainen, niin ei mee kauaakaan kun se, nainen siis, hakee jo uutta, ja on jo löytänytkin sellaisen.
Jotenkin vaan tuntuu että naisten puheet ja teot ei mee oikein yksiin.
sellaisen ihmisen kanssa josta välittää. se taas on vaan vastenmielistä ja hyvin epäseksikästä jos joku mies heti yrittää saada naista sänkyyn.
arrrrrrrrgh oon niin kyllästyny feikkeihin pleijereihin, they make me sick!!!
"kyllästyny feikkeihin pleijereihin"
..siis mihin?! ja KAIKKI "pleijerit" on feikkejä ja pateettisia...
ettet ole kohdannut oikeanlaisia naisia, että teillä olis sytyttänyt kunnolla. Mulle ihannmiehen kriteerit on ilman muuta kiltti, vähän itsestään melua pitävä, luotettava ja päällepäin tasainen mies. Itse olen päällepäin vilkas ja temperamenttinen, mutta oikealta luonteeltani niin ikään kiltti ja empaattinen. Niinpä tunnistan tämän samanlaisuuden myös miehessä ja osaan arvostaa näitä piirteitä hänessä. En tarvitse miestä miksikään alistettavaksi. Mutta en myöskään voi sietää sellaisia päällepäsmärityyppejä; pärjään niitten kanssa, mut ne on mulle liian helppoja ja mielenkiinnottomia. En jaksa semmoista riitelynretostelua ja vääntöä kovin pitkään.
huomio!
Kiltti mies ei tarkoita samaa kuin ovimatto!
Kiltti miehella voi olla myoskin omat mielipiteet,ei ole patahiljainen ja keskustelukyvyton.
Silloin kun noissa yllaolevissa on pulaa , niin ennen pitkaa nainen puhdasta tylsyyttaan lahtee pois.
eivät sulje toisiaan pois. Kiltti mies on varmasti uskollisempaa sorttia. Mutta seksihän...tai..suhteessa paremminkin rakastelu on aivan ihana kommunikaation muoto. Energian leikkiä, jos saan heittäytyä filosofiseksi.
Nykyään kun seksikin on "ulkoistettu" niin kaikki (varsinkaan nuoremmat) eivät ole edes kokeneet kunnon rakastelua, joka on ylevästi sanottuna hienoimpia kokemuksia mitä voi tällä pallolla saada.
Voi kirjaimellisesti tuntea olevansa yhtä kumppaninsa kanssa ja lillua "valomeressä".
miehiä jotka haluavat teidän uskovan että ovat ns. yksinäisiä susia joka tekisi heistä kiinnostavia PS.tuonkaltaiset miehet muuten käyttää aika usein ja jokapaikassa Vaelluskenkiä.Se että mies on hiljainen ei tee hänestä sen enempää kiinostavaa kuin hulvattomat miehetkään.Mä en usko.
hyvä pointti! ;) se et ei o sanottavaa ei tarkota et olis syvällinen....useimmiten se vaan tarkottaa ETTEI OLE SANOTTAVAA... ;D
Täällä on yksi kiltti sinkkumies... Mutta kiinnostuksenkohteista, elämäntavoista ja vastaavista en voi mitään sanoa, koska en tiedä millaiset vastaavat tämän ketjun aloittajalla on.