olen kyllästynyt ulkonäkökeskeisiin oman edun tavoittelijamiehiin jotka haluaa naisesta vain koristeen mitä kantaa mukana..!!
Kaikki miehet ulkonäkökeskeisiä
pintaliitäjäjiä!!!
141756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ja ujo peräkammarinpoika, hiljainen nörtti, outo runopoika tai uhoava amispelle ei kelpaa. Hankalaa varmasti.
Onnenlahjat ! Minkäs sille mahtaa jo tavallinenmies ei kelpaa niin tuohon on tyydyttävä.
Kaikki naiset raha- ja valtakeskeisiä
Olen kyllästynyt raha- ja valtakeskeisiin oman edun tavoittelijanaisiin jotka haluaa miehestä vain luottokortin mitä kantaa mukana..!!
Eikös kuulostanutkin älykkäältä ja hauskalta?
Olette hyvin hauska mies, herra Ratikkakuski.
oletko nyt läpeesi tyytyväinen?
Onhan noita itserakkaita, pinnallisia paskiaisia kävellyt vastaan jonkin verran mutta en mä kyllä ihan kaikkia kuitenkaan haukkumaan lähtis. Koska kuin ihmeen kaupalla löysin kuin löysinkin kiltin ja hyvän miehen, joka suostu ottamaan mut ihan tällaisena kuin olen. Tokihan miehet varmastikin kauneutta tykkäävät katsella, ja ihan turha on väittää etteikö sama pätisi naistenkin kohdalla. Mutta ilmeisesti se kuitenkin on sitten niin että se kauneus on siinä katsojan silmässä, koska kun minä, josta ei miss suomea saisi tekemälläkään, aamulla herään tukka pörrössä ja meikittä niin herra vaan kaappaa tiukemmin kainaloon ja kuiskuttaa kuinka kaunis olen :) ja saa mut melkein uskomaankin mitä sanoo :D
Että ehkä kannattaa alkaa vähän sitäkin miettimään että minkä tyyppisiä miehiä sitä yleensä katselee...Voipi olla että oma pinnallisuus johtaa siihen että joutuu tekemisiin pinnallisten miesten kanssa...
Mä olen huomannut, että naiset on pinnalisempia kuin miehet. Sä itse suostut koristeeksi ties mille miehille.
kyllä naiset on aivan yhtä ulkonäkökeskeisiä,jollei enemmänkin.
kokeileppas joskus sellaista tavallista,tai jopa rumaa miestä. :)
vai eikö kelpaa?
Voi hitsi. Tarttee sit meiränkin varmaan lopettaa toi meikkaaminen ja puunaaminen ku niin ulkonäkökeskeisiä ollaan, rupsahdetaa sitten, siitäs saat.
Ja eihän tässä omaa etua mitenkään, ihan vaan naisten parasta ajatellaan ;).
Eli mitä muuta sinä ajattelit tehdä tämän epäkohdan korjaamiseksi, kuin kirjoittaa tämän?
sun hommata sitten lasit tai parempi miesmaku.
Sekin vois auttaa tuon näkemyksen muuttumiseen, kun vaihtais vaan itse porukoita ja paikkoja missä pyörii.
Olet oikeassa paitsi unohdat yhden asian. Se on se, että vaikka ovatkin ne koristeet, niin siitä huolimatta miehet ovat kohteliaita ja muodollisia niillekin naisille jotka eivät ole erikoisen näyttäviä. Toisinpäin naiset taas eivät ole missään tekemisissä ei-hyvännäköisten miesten kanssa. Eivät tervehdi, eivät puhu, eivät vastaa.
Mulla on kaveri, joka ei saa naista ulkonäkönsä takia. Ei ole ruma mutta ei ole komeakaan. On liian laiha naisten mielestä. 170/54 ovat mittansa ja naiset ovat sen useamman kerran hänelle sanoneetkin päin naamaa ja sen jälkeen useimmiten käytetty lause on: " sori mutta sä et ole mun tyyppiä"
Jos läsnä on kolme ihmistä kahden sijasta niin nainen on silloin korrekti, pakosta ja pelosta ettei häpäise itseään omalla käytöksellä. Kahden kesken nainen on täyskusipää ja utelee miehiltä raha-asioita.